Vila dětem: šifrovací hra na Facebooku

Vila dětem je online! Aktivity a zábavu na doma inspirovanou našimi pravidelnými programy pro rodiče s dětmi najdete v této rubrice našeho webu nebo na Facebooku.Tam navíc můžete sdílet své zážitky, fotografie nebo návrhy na zlepšení. Na Facebooku se bude také soutěžit.

Dnes začíná sedmidenní šifrovací hra Záhadná půda. Odhalte, komu patřila tajemná bedna, kterou jsme našli na půdě vily... Každý den se na naší Facebookové stránce objeví jedna šifra, když vyřešíte všechny, získáte heslo. Jako odměnu pro úspěšné luštitele máme připravenou originální karetní hru.

Číst dál...

Vydejte se na virtuální prohlídku vily Löw-Beer

Vila Löw-Beer v Brně je nyní v době vyhlášeného nouzového stavu stejně jako desítky dalších kulturních institucí uzavřena. Do areálu vily však můžete nahlédnout i z pohodlí svého domova, prostřednictvím virtuální prohlídky. Najdete ji na adrese: muzeumbrnenska.pano3d.cz, kde si můžete prohlédnout i další pobočky Muzea Brněnska.

Projděte se zahradou, prozkoumejte schodišťový sál – největší místnost ve vile, s krásným secesním vyřezávaným zábradlím a proskleným světlíkem. Nahlédněte i do části stálé expozice a půdních prostor. Virtuální prohlídka nabízí také letecký pohled na vilu a její nejbližší okolí.

Číst dál...

Koncert HaChucpa ODLOŽEN

Koncert židovské hudby v podání souboru HaChucpa, který měl proběhnout 29. března 2020 v 18 hodin ve Vile Löw-Beer v Brně, je odložen. Ve stejný den a čas se můžete podívat alespoň na živý vstup z vily s houslistkou tohoto souboru na našem Facebooku :)

Náhradní termín koncertu bude oznámen na webových stránkách a Facebooku vily. Odloženo je také otevření výstavy fotografií Marka Goldberga Tváře Izraele.

Číst dál...
březen 2020
Po Út St Čt So Ne
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Poznej světové dědictví UNESCO

O prázdninách galerie Celnice nabídla putovní výstavu fotografií památek UNESCO v rámci 14. ročníku projektu Poznej světové dědictví UNESCO. Od 28. června do 31. července 2016 bylo v galerii představeno nehmotné dědictví Chorvatska a České republiky zapsané na Seznamu světového dědictví. Záštitu nad výstavou převzala Ines Troha Brdar, velvyslankyně Chorvatska v České republice, radní Jihomoravského kraje Ing. Jiří Němec a Česká komise pro UNESCO. Slavnostní vernisáže se zúčastnila řada významných osobností brněnského kulturního života. 

Od 2. srpna do 4. září 2016 pak byly v galerii Celnice k vidění skvosty jihovýchodní Asie. Kolekce fotografií přiblížila památky UNESCO v jihovýchodní Asii, nechybělo Japonsko, Korea ani Indonésie. 

Výstava byla autorským projektem publicistky a cestovatelky RNDr. Mileny Blažkové a dílny nezávislé publicistiky MEDIA IN.

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz: