Večer bosenské kultury ve vile Löw-Beer

V rámci Dnů slovanské kultury proběhne 31. červnece 2020 ve 20 hodin vernisáž panelové výstavy Bosenský film, kterou poté můžete v zahradě Vily Löw-Beer v Brně vidět až do 20. srpna 2020. Výstava představí největší úspěchy bosenské kinematografie a současně i kompletní tvorbu bosenského režiséra Emira Kusturici.

Vernisáž doprovodí koncert Predraga Duronjiće a beseda s novou velvyslankyní Bosny a Hercegoviny v Praze J. E. Martinou Mlinarevič. Současně bude v Café Löw-Beer vystavena faksimile nejslavnější bosenské knihy zapsané na seznam Paměť světa UNESCO – Sarajevské hagady

Číst dál...

Kino Art se vrací do zahrady vily Löw-Beer

Vytáhněte ze skříně vaši oblíbenou letňákovou deku a vyveďte ji na zahradu Vily Löw-Beer v Brně! Po celé prázdniny bude opět hostit projekce letního kina v režii Kina Art. Můžete se těšit na pečlivě vybrané filmové hity promítané pod hvězdnou oblohou v kouzelné zahradě, která je od června spojena turniketem se sousední zahradou vily Tugendhat.

Program letního kina nabídne populární divácké hity jako Vlastníci nebo Tenkrát v Hollywoodu, oscarový snímek Parazit i nejvíce navštěvovaný český dokument V síti. Promítání začne už 26. června 2020 americkou filmovou klasikou Zpívání v dešti. Před projekcí můžete zkusit Audiovíz – filmový kvíz sestavený z audio ukázek.

Číst dál...

Galerie Celnice hostí výstavu fotografií Kurta Bardoše

Výstava Než se vše změnilo představí dílo amatérského fotografa Kurta Bardoše (1914‒1945) z brněnské židovské rodiny, jehož životní příběh skončil v koncentračním táboře Dachau. Snímky pořízené na přelomu 30. a 40. let odráží klasické trendy meziválečné fotografie a téměř zázračně přežily dramatické zvraty 20. století.

Galerie Celnice hostí výstavu připravenou s brněnskou pobočkou Židovského muzea v Praze až do 6. září 2020. Galerie je volně přístupná denně kromě pondělí v čase 10 až 18 hodin. Ve středu 2. září 2020 v 17 hodin se můžete zúčastnit komentované prohlídky výstavy.

Číst dál...

Dětský den s Muzeem Brněnska

V rámci projektu Brno, město uprostřed Evropy 2016 se v sobotu 28. května od 10 do 17 hodin v areálu Vily Löw-Beer v Brně uskutečnil Dětský den s Muzeem Brněnska.

Hravý program probíhal v památkově obnovené secesní vile, výstavním prostoru galerie Celnice, v příjemné kavárně Celnice a v neposlední řadě v malebné zahradě vily.

Navštívit šlo všech šest našich poboček na na jednom místě. Vyzkoušeli jsme Vaši soutěživost a hravost.

                       Památník Mohyla míru přivezl vojenské ležení s Napoleonovými vojáky, 
                       Muzeum v Ivančicích nám umožnilo malovat jako Alfons Mucha, 
                       Památník písemnictví v Rajhradě předvedl, jak vznikají knihy,
                       Podhorácké muzeum představilo ukázky řemesel,
                       Muzeum ve Šlapanicích si s Vámi zasoutěžilo a zahrálo,
                       Vila Löw-Beer v Brně pozvala na netradiční prohlídky s Gretou Tugendhat.

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz: