Na konci března děti prozkoumají půdu vily Löw-Beer

Rodiny s dětmi se mohou každý měsíc těšit na originální program inspirovaný historií, architekturou či životními osudy členů rodiny Löw-Beer. V neděli 31. března 2019 budeme poznávat technické zázemí vily Löw-Beer. Čeká nás netradiční komentovaná prohlídka s různorodými úkoly a aktivitami.

Program Vila dětem: Teplo rodinného krbu je určený dětem od 6 let a trvá přibližně 40 minut. Sraz na pokladně vily ve 14.00, 15.00 a 16.00 hodin, během prohlídky se podíváme i na půdu. Místa na programu je nutné rezervovat na tel. 545 211 352.

Číst dál...

Březnovým hostem ve vile bude Miloš Štědroň

Vzácným hostem pravidelného pořadu Host ve vile bude tentokrát hudební skladatel, muzikolog a vysokoškolský pedagog Miloš Štědroň. Ve schodišťové hale Vily Löw-Beer v Brně ho přivítáme v pátek 29. 3. 2019 v 19 hodin. Přijďte strávit příjemný večer ve společnosti nepřehlédnutelné osobnosti brněnského kulturního života.

Pořad moderuje redaktorka Českého rozhlasu Brno Olga Jeřábková, která je také autorkou monografie o Miloši Štědroňovi Přijdu za poledne. Vstupenky již můžete zakoupit v předprodeji na pokladně vily Löw-Beer, rezervace na tel. 545 211 352.

Číst dál...

Design a textil očima studentů

Od 21. února do 7. dubna 2019 můžete v galerii Celnice v areálu Vily Löw-Beer v Brně navštívit výstavu nazvanou Design a textil očima studentů, která prezentuje práce studentů oboru Design interiéru a textilu na Střední škole umění a designu a Vyšší odborné škole v Brně

V prostorách výstavy proběhne 28. března v 16 hodin kreativní workshop pro děti od 12 let, kde si vyzkoušíte zajímavou textilní techniku. Absolvovat můžete také komentovanou prohlídku s kurátorkou výstavy MgA. Martinou Deissovou Víchovou, vedoucí oboru Design interiéru a textilu na SŠUD a VOŠ Brno.

Číst dál...
březen 2019
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

TZ: Stavitelé a jejich architekti

Stavitelé a jejich architekti: Brněnské stopy textilních magnátů

Pořadatel: Muzeum Brněnska, příspěvková organizace
Místo konání: areál Vily Löw-Beer v Brně, Drobného 22, 602 00 Brno
Termín konání: 5. října 2017 v 18 h
Vstupné: zdarma

 

V areálu Vily Löw-Beer v Brně se ve čtvrtek 5. října 2017 uskuteční slavnostní večer nazvaný Stavitelé a jejich architekti: Brněnské stopy textilních magnátů věnovaný stopám, které v Brně a okolí zanechaly tři rodiny významných textilních podnikatelů – Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat.

Nabitý program zahájí filmová projekce v zahradě vily Löw-Beer. Netradiční „letní kino“ nabídne například snímek Rudolfa Chudoby o památkové obnově vily Tugendhat, záznam z květnového setkání potomků rodin Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat, krátký film o historii vily Stiassni nebo dokument Avantgardní architektura Brna zapůjčený z brněnského archivu České televize.

Během večera proběhne i vernisáž výstavy Architekti brněnského vilového kvarteta: Jurkovič / Neumann / Mies van der Rohe / Wiesner, která bude v galerii Celnice k vidění až do konce letošního roku. „Tito čtyři architekti se sice teoreticky potkat mohli, ale zřejmě se to nikdy nestalo. Zato správci domů, které tato čtveřice v Brně vyprojektovala, se potkávají dosti často, protože dohromady tvoří tzv. Brněnské vilové kvarteto. Jedná se o volné sdružení čtyř památkově obnovených a veřejnosti přístupných vil v Brně – Jurkovičovy vily, vily Löw-Beer, vily Tugendhat a vily Stiassni,“ vysvětluje kurátorka výstavy a vedoucí vily Löw-Beer Petra Svobodová.

Vilový čtyřlístek spolupracuje jak po stránce odborné, tak v oblasti cestovního ruchu. Kolektiv odborníků z vil Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat stojí za vznikem knihy Stopy textilních magnátů v Brně: Löw-Beer – Stiassni – Tugendhat, která se snaží postihnout dochované i nedochované stopy působení rodin významných židovských podnikatelů. Seznámí čtenáře s osudy členů těchto rodin a poslouží i jako kapesní průvodce po Brně. Textilní magnáty totiž v jihomoravské metropoli nepřipomínají pouze jejich honosné vily, ale také mnohé činžovní domy, tovární budovy, dělnické kolonie či některé veřejné stavby. Křest knihy bude rovněž součástí večerního programu, zájemci si navíc při této příležitosti mohou publikaci zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Vstup na slavnostní večer je volný, prohlídka vily není součástí akce. Malé občerstvení a teplé nápoje na zahřátí pro návštěvníky zajistí kavárna Celnice umístěná na zahradě vily Löw-Beer v budově bývalé potravinové celnice.

 

Kontakt:                                                                                                             

Mgr. Bc. Lenka Buchtová 
pracovník vztahů k veřejnosti                                                        
Muzeum Brněnska, příspěvková organizace                                                                                                          

Tel.: 544 245 010, 731 845 738

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.