Přijďte ochutnat zimní nabídku kavárny Celnice

Hledáte klidné místo v centru Brna, kde si můžete vychutnat šálek lahodné kávy nebo sklenku dobrého vína? Navštivte kavárnu Celnice umístěnou v zahradě vily Löw-Beer v Brně, která je otevřena denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. V tomto předvánočním čase jsme pro Vás navíc připravili speciální zimní nabídku.

Přijďte ochutnat třeba jablečný dort se skořicí a domácí šlehačkou, teplý čokoládový fondat, horký cider Zimní jablko nebo horkou brusinku s jablkem. Samozřejmě nechybí ani zimní klasika – grog a svařené víno, pro děti pak horká čokoláda.

Číst dál...

Celý svět chodí po Fuhrmannových kobercích

V galerii Celnice je až do konce roku 2018 k vidění výstava s názvem Textilní firma Mořic Fuhrmann 1918–1948. Přijďte se seznámit s osudy rodiny Mořice Fuhrmanna, stavebníka vily na Drobného 22, která dnes nese jméno vila Löw-Beer.

Od září do prosince se každou poslední sobotu v měsíci v 10.00 a 14.00 konají komentované prohlídky výstavy. O dramatických osudech rodiny Fuhrmannů bude vyprávět autor výstavy historik Jakub Pernes. Na prohlídku se neplatí vstupné, ale je nutná rezervace.

Číst dál...

Publikace o vile Löw-Beer a jejích majitelích

Od otevření expozice v památkově obnovené Vile Löw-Beer v Brně už uplynuly dva roky. Za tu dobu Muzeum Brněnska vydalo několik publikací, jejichž cílem je přiblížit historii vily, osudy jejích majitelů i dalších významných textilních podnikatelů přelomu 19. a 20. století.

Prvotinou byl průvodce vilou nazvaný Vila Löw-Beer. Rodičovská vila Grety Tugendhat, který představuje historii domu, Löw-Beery a jejich podnikatelské aktivity, vilovou kolonii v Černých Polích i vilu Tugendhat a jejího architekta Ludwiga Mies van der Rohe v kontextu brněnské architektury 19. a první poloviny 20. století.

Číst dál...

Svatební den ve vile Löw-Beer

x

Třetí ročník Svatebního dne ve vile Löw-Beer připravený ve spolupráci se svatební koordinátorkou Veronikou Polehlovou.

Poznejte nádherné místo pro Váš svatební obřad v zrekonstruované secesní vile a přijďte si vybrat z nabídky profesionálních dodavatelů svatebních služeb. V sobotu 13. ledna od 10 do 16 hodin Vás bude čekat výstava svatebních a společenských šatů a obleků.

Uvidíte svatební dorty a cukroví, ochutnáte vína z moravského rodinného vinařství. Prohlédnete si originální svatební oznámení a další svatební tiskoviny. Můžete si vyzkoušet svatební líčení nebo svatební účes. Prohlédnete si práci svatebního fotografa. Nebude chybět profesionální svatební DJ, smyčcové trio ani živá kapela. Nezávazně můžete využít konzultace se svatebními koordinátorkami.

Loňský ročník přinesl ukázku módy z minulosti, v letošním ročníku předvedeme něco ze současné svatební módy. Na přehlídky se můžete těšit ve 12.00 a v 15.00. Připravili jsme je pro Vás společně se salonem LENA.BE známé brněnské módní návrhářky Magdalény Bergmanové a zakázkovým krejčovstvím DELOR.

Vstupné 75 Kč. Všechny vstupenky budou slosovány a na výherce čekají zajímavé ceny od přítomných svatebních dodavatelů. 

Událost na Facebooku zde.

 

Seznam vystavovatelů:

Vinařství Nosreti
Hudba Filip
Moderátor Jiří Flaisig (Hitrádio City)
Photo Nejedlí
Módní návrhářka Magdaléna Bergmanová a její značka LENA.BE
Zakázkové krejčovství DELOR
Svatební oznámení a tiskopisy Petra Zobačová
Sweets by Anett
Vizážistka Monika Morawitzová
Květinové studio AMMI
Kadeřnice Lucie Lojkásková
Fotokoutek Tomáš Michna Photography
Pezbo Showtechnic

 

Svatebn den 2018 kalendar

Zpět