V lednu začnou pravidelné programy pro rodiny s dětmi

V letošním roce jsme připravili novinku pro naše malé návštěvníky – každý poslední víkend v měsíci bude vila Löw-Beer patřit rodinám s dětmi! První z pravidelných setkání Vila dětem: Továrníkem v Brně proběhne v neděli 27. ledna 2019 od 14 do 17 hodin.

V expozici Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat na děti čekají zábavné badatelské a výtvarné aktivity. Za pomoci muzejní pedagožky budou rodiče se svými ratolestmi tentokrát pátrat po tom, jaké to bylo, vést před více než 100 lety továrnu v Brně.

Číst dál...

Galerie Celnice hostí výstavu o památkové péči

Začátek roku v galerii Celnice opět patří prezentaci prací studentů architektury. Od 10. ledna do 3. února 2019 zde můžete vidět výstavu Památková péče v praxi: metody, řemesla, technologie, která představuje práce studentů Ústavu památkové péče FA VUT v Brně.

Budoucí odborníci se na konkrétních příkladech obnovy nemovitých kulturních památek seznamovali s tradičními stavebními a uměleckořemeslnými postupy i s možnostmi současných technologií. Ve svých pracích se zabývali obnovou budovy Klementina, Národního muzea v Praze, kláštera v Plasích a Mariánské Týnici.

Číst dál...

Pořad Host ve vile pokračuje i v roce 2019

První osobností pravidelného pořadu Host ve vile v roce 2019 bude teoretička a historička architektury Iveta Černá, ředitelka vily Tugendhat. Ve schodišťová hale ji přivítáme v pátek 25. ledna 2019 v 19 hodin. Večerem provází Petra Svobodová, vedoucí Vily Löw-Beer v Brně.

Čeká nás rozhovor o památkové obnově vily Tugendhat zapsané od roku 2001 na Seznam světového dědictví UNESCO, ale řeč bude i o historii a současnosti brněnské funkcionalistické architektury. Iveta Černá totiž patnáct let působila v Národním památkovém ústavu na postu garantky pro město Brno.

Číst dál...

Otevření nového prohlídkového okruhu

x

Letošní turistickou sezónu zahájíme o víkendu 7. a 8. dubna otevřením nového prohlídkového okruhu, který vás provede dosud nepřístupnými prostory technického zázemí vily a seznámí se zachovalými prvky unikátního systému teplovzdušného vytápění a chlazení.

Při této příležitosti se s novým okruhem můžete seznámit formou divadelního představení Případy kapitána Povondry. Napínavý detektivní příběh v prvorepublikových kulisách sehraje divadlo historie v pohybu Exulis. Zápletku neprozradíme, ale vrahem určitě nebude zahradník...

 

Prohlídky s divadelním představením proběhnou v těchto termínech:

sobota 7. 4. 2018 v 17:00 a 18:30

(expozice Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat otevřena, poslední vstup v 15:00)

neděle 8. 4. 2018 v 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00

(expozice Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat je v tento den uzavřena)

 

Doba trvání cca 60 minut, jednotné vstupné 80 Kč.

Kvůli omezené kapacitě prohlídek doporučujeme rezervaci na tel. 545 211 352 nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud nebudou rezervované vstupenky do jednoho týdne od rezervace vyzvednuty, vrací se zpět do prodeje.

otevreni noveho okruhu

Zpět