Výstava v galerii Celnice se věnuje urbanismu Berlína

Galerie Celnice od 5. od 17. února 2019 hostí výstavu Moniky Moggert, která na příkladu berlínských čtvrtí Neukölln a Kreuzberg zkoumá vlivy přistěhovaleckých komunit na urbánní prostředí. Doktorandka Fakulty architektury VUT v Brně analyzuje změny veřejného městského prostoru v závislosti na současné demografické přeměně Evropy.

Moggert poukazuje na problematiku nelidského měřítka některých městských částí v kontrastu s drobným měřítkem vytipovaných míst. Poskytuje příklad pravděpodobného vývoje těchto lokalit, hodnotí jejich přínos a negativa. Zároveň přináší možnost využití zahraničních zkušeností pro novodobé koncipování měst.

Číst dál...

Komorní kytara ve vile: Bláha a Spilka

Přední český kytarista Vladislav Bláha, který koncertoval i v newyorské Carnegie Hall, vystoupí 22. února 2019 v 19.00 hodin ve Vile Löw-Beer v Brně! Jako jeho host se představí klarinetista Vít Spilka, jenž působil ve Filharmonii Brno nebo orchestru Městského divadla Brno.

V prostoru schodišťové haly zazní například Serenata Niccola Paganiniho, Skladba ve formě habanery Maurice Ravela nebo Historie tanga Astora Piazolly. Vstupenky na tento výjimečný hudební večer jsou již v předprodeji na pokladně vily Löw-Beer.

Číst dál...

Vydejte se s dětmi poznat vilu Löw-Beer všemi smysly

Rodiny s dětmi se mohou každý měsíc těšit na originální program inspirovaný historií, architekturou či životními osudy členů rodiny Löw-Beer. V neděli 24. února 2019 ve vile na malé průzkumníky čeká zábavná a dobrodružná stezka, při které zapojí všechny smysly a odhalí tajemství běžným návštěvníkům skrytá.

Program Vila všemi smysly je určený dětem od 6 let a trvá přibližně 50 minut. Stezka začíná na pokladně vily ve 14.00, 15.00 a 16.00 hodin a vede stálou expozicí Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat. Místa si můžete zarezerovat na tel. 545 211 352.

Číst dál...

Tajuplná vila Löw-Beer

x

Od 9. do 13. července 2018 se ve vile koná příměstký tábor TAJUPLNÁ VILA LÖW-BEER připravený ve spolupráci se školským zařízením pro environmentální vzdělávání Lipka.

Tábor je volným pokračováním minulého ročníku. Zamyslíme se nad udržitelným bydlením a zelenou architekturou v minulosti i současnosti. Hlavně se ale budeme dobře bavit v jedinečných prostorách Vily Löw-Beer v Brně, v její zahradě, v parku Lužánky i na celodenním výletě.

 

Pro děti: 7–11 let

Vedoucí: Monika Mikulášková, pedagožka Muzea Brněnska

Přihlášky a cena: do 25. 5. 2018, 1800 Kč

Záloha: 450 Kč, splatná do 14 dnů od přihlášení

 

Přihlášky najdete na webu www.lipka.cz

 

Více fotografií z loňského ročníku tábora zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

 

Zpět