Přijďte ochutnat zimní nabídku kavárny Celnice

Hledáte klidné místo v centru Brna, kde si můžete vychutnat šálek lahodné kávy nebo sklenku dobrého vína? Navštivte kavárnu Celnice umístěnou v zahradě vily Löw-Beer v Brně, která je otevřena denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. V tomto předvánočním čase jsme pro Vás navíc připravili speciální zimní nabídku.

Přijďte ochutnat třeba jablečný dort se skořicí a domácí šlehačkou, teplý čokoládový fondat, horký cider Zimní jablko nebo horkou brusinku s jablkem. Samozřejmě nechybí ani zimní klasika – grog a svařené víno, pro děti pak horká čokoláda.

Číst dál...

Celý svět chodí po Fuhrmannových kobercích

V galerii Celnice je až do konce roku 2018 k vidění výstava s názvem Textilní firma Mořic Fuhrmann 1918–1948. Přijďte se seznámit s osudy rodiny Mořice Fuhrmanna, stavebníka vily na Drobného 22, která dnes nese jméno vila Löw-Beer.

Od září do prosince se každou poslední sobotu v měsíci v 10.00 a 14.00 konají komentované prohlídky výstavy. O dramatických osudech rodiny Fuhrmannů bude vyprávět autor výstavy historik Jakub Pernes. Na prohlídku se neplatí vstupné, ale je nutná rezervace.

Číst dál...

Publikace o vile Löw-Beer a jejích majitelích

Od otevření expozice v památkově obnovené Vile Löw-Beer v Brně už uplynuly dva roky. Za tu dobu Muzeum Brněnska vydalo několik publikací, jejichž cílem je přiblížit historii vily, osudy jejích majitelů i dalších významných textilních podnikatelů přelomu 19. a 20. století.

Prvotinou byl průvodce vilou nazvaný Vila Löw-Beer. Rodičovská vila Grety Tugendhat, který představuje historii domu, Löw-Beery a jejich podnikatelské aktivity, vilovou kolonii v Černých Polích i vilu Tugendhat a jejího architekta Ludwiga Mies van der Rohe v kontextu brněnské architektury 19. a první poloviny 20. století.

Číst dál...

Hradozámecká noc 2018

x

V sobotu 25. 8. 2018 proběhne ve Vile Löw-Beer v Brně další ročník oblíbené akce Hradozámecká noc!

Přijďte si užít speciální noční prohlídky vily, při nichž se podíváte až na půdu. Prohlídky se budou konat v: 18.00, 18.30, 22.00, 22.20, 22.40, 23.00 a 23.30 hodin

V kouzelné atmosféře vilové zahrady proběhnou dva koncerty. V 19 hodin se připravte na pořádnou rock’n’rollovou nálož – vystoupí totiž brněnská kapela The 6 Fireballs, která hraje skladby z období klasického rock'n'rollu s přesahem do rhythm'n'blues a jump swingu, tj. cca z let 1950–1962.

Poté se naladíme na vlnu 80. let, trio písničkářů (Jiří Vondrák, Tolek Muracki a Alexej Kudryavtsev) společně připomene dílo proslulého básníka a hudebníka Bulata Okudžavy, který byl velkou inspirací například pro Jaromíra Nohavicu.

 

Vstupné: prohlídka vily 80 Kč, koncert 200 Kč

Předprodej vstupenek probíhá na pokladně Vily Löw-Beer v Brně, úterý–neděle od 10 do 18 hodin.

Rezervace na tel. 545 211 352. Pokud nebudou rezervované vstupenky do jednoho týdne od rezervace vyzvednuty, vrací se zpět do prodeje.

HZN 2018 kalendar

 Akci moderuje Monika Brindzáková.

Zpět