Vydejte se s dětmi poznávat okolí vily Löw-Beer

Omlouváme se všem příznivcům programů Vila dětem, nedělní Procházky po Černých Polích jsou bohužel zrušeny.

Děkujeme za pochopení.

Číst dál...

Dny evropského dědictví 2020 ve vile Löw-Beer

Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Také letos se zapojí všechny pobočky Muzea Brněnska. Vila Löw-Beer nabídne ve dnech 12. a 19. září 2020 volný vstup do technického zázemí.

Prohlídkový okruh návštěvníky seznámí se zachovalými prvky unikátního systému teplovzdušného vytápění a chlazení. Tento systém nebyl sice při renovaci vily obnoven, ale do současnosti se zachovaly některé původní prvky (např. kaloriferová komora, regulační mřížky, světlík na půdě). Na prohlídku je nutná rezervace na tel. 544 544 208 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Číst dál...

Poznejte Tváře Izraele na výstavě fotografií v galerii Celnice

Výstava fotografií v galerii Celnice od 9. do 27. září 2020 přiblíží život v Izraeli – zemi plné protikladů, ale i radosti a všudypřítomné barvitosti. Autor snímků Marek Goldberg zachycuje různorodost obyvatel v každodenních situacích a v kontrastu k nim přibližuje i spirituální rovinu, jíž je Izrael jakožto kolébka náboženství prosycen.

Vernisáž se koná 9. září 2020 v 17 hodin, promluví autor fotografií a judaistka Hana Bednaříková, kurátorka výstavy. Všichni jste srdečně zváni! Od 18 hodin na vernisáž navazuje koncert souboru HaChucpa ve schodišťové hale vily Löw-Beer, vstupenky jsou stále v prodeji.

Číst dál...

Komorní kytara ve vile

x

22. 2. 2019 v 19.00

První koncert předního českého kytaristy Vladislava Bláhy ze série Komorní kytara ve vile. Jako host vystoupí klarinetista Vít Spilka.

Program:
Niccolo Paganini: Serenata 
Nikita Koshkin: Usher Waltz
Béla Kovács: Homage a Manuel de Falla
Astor Piazolla: Libertango                          

přestávka

Maurice Ravel: Skladba ve formě habanery
Dalibor Spilka: Solitudo (Samota)  pro klarinet sólo
Manuel de Falla: Miller´s Dance /Farruca/
Astor Piazzolla: Historie tanga

Jednotné vstupné 150 Kč
Předprodej na pokladně Vily Löw-Beer v Brně, úterý až neděle 10–18 hodin.
Rezervace na tel. 545 211 352

Komorni kytara ve vile

Zpět