THYME pokřtí vinyl na koncertě ve vile Löw-Beer

Æntity.one.Default je nová edice eventů, premiéra proběhne v prostorách vily Löw-Beer v pátek 28. února 2020 v 18.30 hodin. Lokální scénu zastoupí projekt THYME sourozenců Johany K. (cimbál) a Martina D. Kratochvílových (samply a processing), kteří pořktí svůj nový vinyl. Na akci vystoupí také kanadský audio-vizuální umělec Racine

Třetím jménem večera bude Jan Palatý aka Izanasz, multimediální umělec z Prahy. Celou událost bude dotvářet umělecká instalace Kristýny Sidlárové aka Sida.100, která bude k vidění už od úterý 25. února ve schodišťové hale Löw-Beerovy vily. O světelný zážitek se postará Maess.

Číst dál...

Poznejte s dětmi vilu Löw-Beer všemi smysly

Rodiny s dětmi se mohou každý měsíc těšit na originální program inspirovaný historií, architekturou či životními osudy členů rodiny Löw-Beer. V neděli 23. února 2020 ve vile na malé průzkumníky čeká zábavná a dobrodružná stezka, při které zapojí všechny smysly a odhalí tajemství běžným návštěvníkům skrytá.

Program Vila všemi smysly je určený dětem od 6 let a trvá přibližně 50 minut. Stezka začíná na pokladně vily ve 14.00, 15.00 a 16.00 hodin a vede stálou expozicí Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat. Místa si prosím rezervujte na tel. 544 544 208.

Číst dál...

Příběh Černých Polí představí putovní výstava

Putovní výstava Příběh Černých Polí bude od 7. ledna do 29. února 2020 k vidění ve Společenském centru městské části Brno-sever na Okružní 21. Poznejte historii této významné brněnské lokality, zdejší stavby, jejich architekty i obyvatele. Nestojí zde jen světoznámá Vila Tugendhat. Příběh Černých Polí je mnohem barvitější!

Panelová výstava navazuje na oblíbené procházky po Černých Polích pořádané Vilou Löw-Beer v Brně v uplnyulých dvou letech. Výstavu můžete navštívit vždy od pondělí do pátku v čase 9.00 až 17.00 hodin. Připraveny jsou také dvě komentované prohlídky s historičkou Janou Černou – 12. února v 16.00 a 22. února ve 14.00 hodin.

Číst dál...

Komorní kytara ve vile: Bláha a Duo Violarra

x

4. 10. 2019 v 19.00

Pokračování cyklu koncertů předního českého kytarista Vladislava Bláhy, jako jeho hosté se představí houslistka Daniela Hölbling a kytarista Johann Palier z Rakouska.

PROGRAM KONCERTU:

Georg Friedrich Händel – Sonata a-moll op.1, č. 4 (Larghetto, Allegro, Adagio, Allegro)
Niccolò Paganini – Sonata concertata A-Dur, op. 61 (Allegro spiritoso, Adagio assai espressivo, Rondeau)
Atanas Ourkouzounov – Sonatina bulgarica (Allegro ritmico Largo Vivo con Fuoco)
Sir Karl Haidmayer – Romuneasca č. 18 (věnováno Duu Violarra)

přestávka

Napoleon Coste – Le Montagnard (Introduction (Allegro – Andantino), Rondeau Montagnard (Allegro))
Fritz Kreisler – Liebesleid (Liebesfreud, Schön Rosmarin)
Astor Piazzolla – Historie tanga (Bordel 1900, Café 1930, Libertango)

 

Jednotné vstupné: 160 Kč

Předprodej na pokladně Vily Löw-Beer v Brně, Drobného 22 (úterý až neděle 10–18 hodin).
Rezervace na tel. 545 211 352.
Rezervované vstupenky si prosím do týdne vyzvedněte, jinak budou vráceny zpět do prodeje.

Duo Violarra web

Komorni kytara ve vile Blaha a Duo Violarra

 

Zpět