Vydejte se s dětmi poznávat okolí vily Löw-Beer

Programy Vila dětem určené rodičům s dětmi se po prázdninové pauze vrací! V neděli 27. září 2020 vyrazíme s dětmi do okolí naší vily a prouzkomáme čtvrť Černá Pole. Čeká nás zábavná procházka s úkoly. Poznáme nejzajímavější stavby v okolí Vily Löw-Beer v Brně a na závěr procházky nahlédneme i do ní.

Program začíná na pokladně vily ve 14.00, 15.15 a 16.30 hodin, procházka trvá přibližně 60 minut. Akce je vhodná pro děti od 6 let. Rezervujte si prosím svá místa na tel. 544 544 208 nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Číst dál...

Dny evropského dědictví 2020 ve vile Löw-Beer

Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Také letos se zapojí všechny pobočky Muzea Brněnska. Vila Löw-Beer nabídne ve dnech 12. a 19. září 2020 volný vstup do technického zázemí.

Prohlídkový okruh návštěvníky seznámí se zachovalými prvky unikátního systému teplovzdušného vytápění a chlazení. Tento systém nebyl sice při renovaci vily obnoven, ale do současnosti se zachovaly některé původní prvky (např. kaloriferová komora, regulační mřížky, světlík na půdě). Na prohlídku je nutná rezervace na tel. 544 544 208 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Číst dál...

Poznejte Tváře Izraele na výstavě fotografií v galerii Celnice

Výstava fotografií v galerii Celnice od 9. do 27. září 2020 přiblíží život v Izraeli – zemi plné protikladů, ale i radosti a všudypřítomné barvitosti. Autor snímků Marek Goldberg zachycuje různorodost obyvatel v každodenních situacích a v kontrastu k nim přibližuje i spirituální rovinu, jíž je Izrael jakožto kolébka náboženství prosycen.

Vernisáž se koná 9. září 2020 v 17 hodin, promluví autor fotografií a judaistka Hana Bednaříková, kurátorka výstavy. Všichni jste srdečně zváni! Od 18 hodin na vernisáž navazuje koncert souboru HaChucpa ve schodišťové hale vily Löw-Beer, vstupenky jsou stále v prodeji.

Číst dál...

Komorní kytara ve vile: Bláha a Duo Violarra

x

4. 10. 2019 v 19.00

Pokračování cyklu koncertů předního českého kytarista Vladislava Bláhy, jako jeho hosté se představí houslistka Daniela Hölbling a kytarista Johann Palier z Rakouska.

PROGRAM KONCERTU:

Georg Friedrich Händel – Sonata a-moll op.1, č. 4 (Larghetto, Allegro, Adagio, Allegro)
Niccolò Paganini – Sonata concertata A-Dur, op. 61 (Allegro spiritoso, Adagio assai espressivo, Rondeau)
Atanas Ourkouzounov – Sonatina bulgarica (Allegro ritmico Largo Vivo con Fuoco)
Sir Karl Haidmayer – Romuneasca č. 18 (věnováno Duu Violarra)

přestávka

Napoleon Coste – Le Montagnard (Introduction (Allegro – Andantino), Rondeau Montagnard (Allegro))
Fritz Kreisler – Liebesleid (Liebesfreud, Schön Rosmarin)
Astor Piazzolla – Historie tanga (Bordel 1900, Café 1930, Libertango)

 

Jednotné vstupné: 160 Kč

Předprodej na pokladně Vily Löw-Beer v Brně, Drobného 22 (úterý až neděle 10–18 hodin).
Rezervace na tel. 545 211 352.
Rezervované vstupenky si prosím do týdne vyzvedněte, jinak budou vráceny zpět do prodeje.

Duo Violarra web

Komorni kytara ve vile Blaha a Duo Violarra

 

Zpět