Koncert židovské hudby v podání souboru HaChucpa

Brünner klezmer, písně v jidiš a hebrejštině v podání HaChucpa 9. září 2020 v 18.00 poprvé ve Vile Löw-Beer v Brně! Soubor HaChucpa patří mezi nejlepší tuzemské interprety židovské a zejména klezmer hudby. Vznikl v Brně v roce 1997 při HaDivadle s cílem autenticky oživit a prezentovat publiku židovskou hudbu, jidiš a hebrejské písně a především klezmer.

Koncert se koná u příležitosti zahájení výstavy fotografií Marka Goldberga TVÁŘE IZRAELE, která bude v galerii Celnice k vidění do 27. září 2020. Vstupenky na koncert si můžete rezervovat na pokladně vily na tel. 544 544 208 (út–ne 10.00–18.00).

Číst dál...

Kino Art se vrací do zahrady vily Löw-Beer

Vytáhněte ze skříně vaši oblíbenou letňákovou deku a vyveďte ji na zahradu Vily Löw-Beer v Brně! Po celé prázdniny bude opět hostit projekce letního kina v režii Kina Art. Můžete se těšit na pečlivě vybrané filmové hity promítané pod hvězdnou oblohou v kouzelné zahradě, která je od června spojena turniketem se sousední zahradou vily Tugendhat.

Program letního kina nabídne populární divácké hity jako Vlastníci nebo Tenkrát v Hollywoodu, oscarový snímek Parazit i nejvíce navštěvovaný český dokument V síti. Promítání začne už 26. června 2020 americkou filmovou klasikou Zpívání v dešti. Před projekcí můžete zkusit Audiovíz – filmový kvíz sestavený z audio ukázek.

Číst dál...

Galerie Celnice hostí výstavu fotografií Kurta Bardoše

Výstava Než se vše změnilo představí dílo amatérského fotografa Kurta Bardoše (1914‒1945) z brněnské židovské rodiny, jehož životní příběh skončil v koncentračním táboře Dachau. Snímky pořízené na přelomu 30. a 40. let odráží klasické trendy meziválečné fotografie a téměř zázračně přežily dramatické zvraty 20. století.

Galerie Celnice hostí výstavu připravenou s brněnskou pobočkou Židovského muzea v Praze až do 6. září 2020. Galerie je volně přístupná denně kromě pondělí v čase 10 až 18 hodin. Ve středu 2. září 2020 v 17 hodin se můžete zúčastnit komentované prohlídky výstavy.

Číst dál...

Komorní kytara ve vile: Bláha a Duo Violarra

x

4. 10. 2019 v 19.00

Pokračování cyklu koncertů předního českého kytarista Vladislava Bláhy, jako jeho hosté se představí houslistka Daniela Hölbling a kytarista Johann Palier z Rakouska.

PROGRAM KONCERTU:

Georg Friedrich Händel – Sonata a-moll op.1, č. 4 (Larghetto, Allegro, Adagio, Allegro)
Niccolò Paganini – Sonata concertata A-Dur, op. 61 (Allegro spiritoso, Adagio assai espressivo, Rondeau)
Atanas Ourkouzounov – Sonatina bulgarica (Allegro ritmico Largo Vivo con Fuoco)
Sir Karl Haidmayer – Romuneasca č. 18 (věnováno Duu Violarra)

přestávka

Napoleon Coste – Le Montagnard (Introduction (Allegro – Andantino), Rondeau Montagnard (Allegro))
Fritz Kreisler – Liebesleid (Liebesfreud, Schön Rosmarin)
Astor Piazzolla – Historie tanga (Bordel 1900, Café 1930, Libertango)

 

Jednotné vstupné: 160 Kč

Předprodej na pokladně Vily Löw-Beer v Brně, Drobného 22 (úterý až neděle 10–18 hodin).
Rezervace na tel. 545 211 352.
Rezervované vstupenky si prosím do týdne vyzvedněte, jinak budou vráceny zpět do prodeje.

Duo Violarra web

Komorni kytara ve vile Blaha a Duo Violarra

 

Zpět