Hledáme pamětníky Domova mládeže

Na ulici Drobného 22 (dříve vila Fuhrmann, dnes vila Löw-Beer) fungoval mezi lety 1954 až 2012 Domov mládeže. Za 58 let existence prošly jeho dveřmi stovky mladých slečen a chlapců. Podělte se i o své vzpomínky v probíhajícím orálním výzkumu Vily Löw-Beer v Brně.

Co znamenalo pro secesní vilu zřízení školského zařízení? Jaká pravidla byla na internátu nastavena? Jak ve vile plynul život napříč desetiletími? Odpovědi nejen na tyto otázky přinese výzkum o každodenním životě v Domově mládeže, který v současné době probíhá pod vedením historičky Jany Černé.

Číst dál...

Vila dětem: šifrovací hra na Facebooku

Vila dětem je online! Aktivity a zábavu na doma inspirovanou našimi pravidelnými programy pro rodiče s dětmi najdete v této rubrice našeho webu nebo na Facebooku.Tam navíc můžete sdílet své zážitky, fotografie nebo návrhy na zlepšení. Na Facebooku se bude také soutěžit.

Dnes začíná sedmidenní šifrovací hra Záhadná půda. Odhalte, komu patřila tajemná bedna, kterou jsme našli na půdě vily... Každý den se na naší Facebookové stránce objeví jedna šifra, když vyřešíte všechny, získáte heslo. Jako odměnu pro úspěšné luštitele máme připravenou originální karetní hru.

Číst dál...

Vydejte se na virtuální prohlídku vily Löw-Beer

Vila Löw-Beer v Brně je nyní v době vyhlášeného nouzového stavu stejně jako desítky dalších kulturních institucí uzavřena. Do areálu vily však můžete nahlédnout i z pohodlí svého domova, prostřednictvím virtuální prohlídky. Najdete ji na adrese: muzeumbrnenska.pano3d.cz, kde si můžete prohlédnout i další pobočky Muzea Brněnska.

Projděte se zahradou, prozkoumejte schodišťový sál – největší místnost ve vile, s krásným secesním vyřezávaným zábradlím a proskleným světlíkem. Nahlédněte i do části stálé expozice a půdních prostor. Virtuální prohlídka nabízí také letecký pohled na vilu a její nejbližší okolí.

Číst dál...

Komorní kytara ve vile: Bláha a Duo Violarra

x

4. 10. 2019 v 19.00

Pokračování cyklu koncertů předního českého kytarista Vladislava Bláhy, jako jeho hosté se představí houslistka Daniela Hölbling a kytarista Johann Palier z Rakouska.

PROGRAM KONCERTU:

Georg Friedrich Händel – Sonata a-moll op.1, č. 4 (Larghetto, Allegro, Adagio, Allegro)
Niccolò Paganini – Sonata concertata A-Dur, op. 61 (Allegro spiritoso, Adagio assai espressivo, Rondeau)
Atanas Ourkouzounov – Sonatina bulgarica (Allegro ritmico Largo Vivo con Fuoco)
Sir Karl Haidmayer – Romuneasca č. 18 (věnováno Duu Violarra)

přestávka

Napoleon Coste – Le Montagnard (Introduction (Allegro – Andantino), Rondeau Montagnard (Allegro))
Fritz Kreisler – Liebesleid (Liebesfreud, Schön Rosmarin)
Astor Piazzolla – Historie tanga (Bordel 1900, Café 1930, Libertango)

 

Jednotné vstupné: 160 Kč

Předprodej na pokladně Vily Löw-Beer v Brně, Drobného 22 (úterý až neděle 10–18 hodin).
Rezervace na tel. 545 211 352.
Rezervované vstupenky si prosím do týdne vyzvedněte, jinak budou vráceny zpět do prodeje.

Duo Violarra web

Komorni kytara ve vile Blaha a Duo Violarra

 

Zpět