Chanuka aneb svátek světel ve vile Löw-Beer

Přijďte okusit sváteční atmosféru Chanuky, jednoho z nejkrásnějších židovských svátků. V neděli 13. prosince 2020 se dozvíte, proč se Chanuce přezdívá svátek světel, prožijete zázrak oleje, který místo jednoho dne vydržel hořet po osm dní a pobavíte se u tradiční chanukové hry.

Pokud vás přepadne chuť na něco sladkého, můžete se poté zastavit v Café Löw-Beer a ochutnat speciální chanukový pokrm. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme rezervaci prohlídky na tel. 544 544 208 nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číst dál...

Připravujeme: Ruth Maier & Archy rodiny Maier

Vila Löw-Beer v Brně bude na začátku příštího roku hostit dvojvýstavu Židovského muzea v Praze o osudu židovské dívky s moravskými kořeny a příběhu její rodiny prostřednictvím deníků, které si vedla od roku 1933 téměř do své smrti na sklonku roku 1942.

Ruth Maier není tak známá jako Anne Franková, ale i ona si vedla podrobné deníky reflektující přímé zkušenosti s holokaustem. Narodila se v listopadu 1920 ve Vídni, její otec pocházel ze Žarošic a část širší rodiny žila v Brně. Její deníky v lednu vyjdou v češtině, osudy Ruth a rodiny Maier přiblíží také putovní výstava.

Číst dál...

Pohádka o veverce Věrce a Cvičence

Veverku Věrku velice zajímá zvláštní socha sedící dívky, kteá je součástí zahrady vily Löw-Beer "od nepaměti". Rozhodne se vypátrat, jaký příběh skrývá... Věrka zjistí, proč soše chybí špička nosu a s kamarádem Kosákem zažije velké dobrodružství!

Poslechněte si novou autorskou pohádku o veverce, která žije v zahradě Vily Löw-Beer v Brně. Najde ji na Facebooku Vila dětem nebo na YouTube kanálu. Pohádku si můžete přečíst i sami, odkaz na text ZDE.

Číst dál...

Fabriky a fabrikanti

x

18. 10. 2019 – 22. 3. 2020

Současnou podobu Brna zásadně formoval rozvoj textilního průmyslu. Fabrikanti zde zanechali stopy v podobě rozsáhlých továrních areálů i luxusních rodinných domů. Poznejte mikrosvět meziválečné podnikatelské elity.

Galerie Celnice je bezbariérová, volně přístupná úterý–neděle 10–18 hodin.

Fabriky a fabrikanti vystava v galerii Celnice

Zpět