Kino Art se vrací do zahrady vily Löw-Beer

Vytáhněte ze skříně vaši oblíbenou letňákovou deku a vyveďte ji na zahradu Vily Löw-Beer v Brně! Po celé prázdniny bude opět hostit projekce letního kina v režii Kina Art. Můžete se těšit na pečlivě vybrané filmové hity promítané pod hvězdnou oblohou v kouzelné zahradě, která je od června spojena turniketem se sousední zahradou vily Tugendhat.

Program letního kina nabídne populární divácké hity jako Vlastníci nebo Tenkrát v Hollywoodu, oscarový snímek Parazit i nejvíce navštěvovaný český dokument V síti. Promítání začne už 26. června 2020 americkou filmovou klasikou Zpívání v dešti. Před projekcí můžete zkusit Audiovíz – filmový kvíz sestavený z audio ukázek.

Číst dál...

Galerie Celnice hostí výstavu fotografií Kurta Bardoše

Výstava Než se vše změnilo představí dílo amatérského fotografa Kurta Bardoše (1914‒1945) z brněnské židovské rodiny, jehož životní příběh skončil v koncentračním táboře Dachau. Snímky pořízené na přelomu 30. a 40. let odráží klasické trendy meziválečné fotografie a téměř zázračně přežily dramatické zvraty 20. století.

Galerie Celnice hostí výstavu připravenou s brněnskou pobočkou Židovského muzea v Praze až do 6. září 2020. Galerie je volně přístupná denně kromě pondělí v čase 10 až 18 hodin. Ve středu 2. září 2020 v 17 hodin se můžete zúčastnit komentované prohlídky výstavy.

Číst dál...

Zahrady vil Löw-Beer a Tugendhat jsou propojeny turniketem

V pátek 5. června 2020 byl za přítomnosti zástupců Jihomoravského kraje a města Brna po dvouletém úsilí otevřen turniket propojující zahrady vil Löw-Beer a Tugendhat. Průběh prací prodloužil nález historické cesty, která pochází z období okolo druhé poloviny 19. století a pravděpodobně souvisela s existencí objektu tzv. celnice, případně se zahradními úpravami na pozemku vily Löw-Beer.

Obě vily spolu historicky souvisí: vilu na Drobného 22 v roce 1913 koupil Alfred Löw-Beer. Horní část pozemku později věnoval své dceři Gretě, která zde s manželem Fritzem Tugendhatem nechala mezi lety 1928 a 1930 postavit vlastní dům. Nyní si můžete pohodlněji prohlédnout obě zahrady, které dříve tvořily jeden celek.

Číst dál...

Hradozámecká noc 2016

Čtyři slavné brněnské vily uvítaly v sobotu večer stovky návštěvníků v netradičním čase. V rámci festivalu Hradozámecká noc 2016 přichystaly komentované prohlídky interiérů nebo koncerty v zahradě.

Po loňském úspěchu se i letos zapojila rodičovská vila Grety Tugendhat – Vila Löw-Beer v Brně. Na zahradě vily Löw-Beer vystoupily brněnské jazzové legendy se sólisty Helenou Blehárovou a Tiborem Lenským a zazněly evergreeny minulého století.

Velký potlesk patřil i mladému gospelovému sboru Skyey gospel, který zazpíval tradiční gospely i moderní skladby v gospelových úpravách. Před koncertem a po něm probíhaly komentované prohlídky expozice zasazené do interiéru vily. Návštěvníci měli jedinečnou možnost podívat se do technického zázemí a na půdu vily. Rozšíření běžné prohlídkové trasy bylo přichystané speciálně pro Hradozámeckou noc.

Program ve vile Löw-Beer plný komentovaných prohlídek a jazzového a gospelového koncertu zakončil těsně před 22. hodinou secesní ohňostroj. Akce zaznamenala velký úspěch, festivalové noci se ve vile Löw-Beer zúčastnilo více než šest set návštěvníků. Komentované prohlídky probíhaly po čtvrt hodině a některé časy byly vyprodány dlouho dopředu, dům více návštěvníků ani nepojme.

Vilová noc byla součástí národního festivalu Hradozámecká noc 2016, do kterého se zapojily další státní a soukromé památkové objekty a už nyní je jisté, že tradice bude pokračovat.

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz: