Kino Art se vrací do zahrady vily Löw-Beer

Vytáhněte ze skříně vaši oblíbenou letňákovou deku a vyveďte ji na zahradu Vily Löw-Beer v Brně! Po celé prázdniny bude opět hostit projekce letního kina v režii Kina Art. Můžete se těšit na pečlivě vybrané filmové hity promítané pod hvězdnou oblohou v kouzelné zahradě, která je od června spojena turniketem se sousední zahradou vily Tugendhat.

Program letního kina nabídne populární divácké hity jako Vlastníci nebo Tenkrát v Hollywoodu, oscarový snímek Parazit i nejvíce navštěvovaný český dokument V síti. Promítání začne už 26. června 2020 americkou filmovou klasikou Zpívání v dešti. Před projekcí můžete zkusit Audiovíz – filmový kvíz sestavený z audio ukázek.

Číst dál...

Galerie Celnice hostí výstavu fotografií Kurta Bardoše

Výstava Než se vše změnilo představí dílo amatérského fotografa Kurta Bardoše (1914‒1945) z brněnské židovské rodiny, jehož životní příběh skončil v koncentračním táboře Dachau. Snímky pořízené na přelomu 30. a 40. let odráží klasické trendy meziválečné fotografie a téměř zázračně přežily dramatické zvraty 20. století.

Galerie Celnice hostí výstavu připravenou s brněnskou pobočkou Židovského muzea v Praze až do 6. září 2020. Galerie je volně přístupná denně kromě pondělí v čase 10 až 18 hodin. Ve středu 2. září 2020 v 17 hodin se můžete zúčastnit komentované prohlídky výstavy.

Číst dál...

Zahrady vil Löw-Beer a Tugendhat jsou propojeny turniketem

V pátek 5. června 2020 byl za přítomnosti zástupců Jihomoravského kraje a města Brna po dvouletém úsilí otevřen turniket propojující zahrady vil Löw-Beer a Tugendhat. Průběh prací prodloužil nález historické cesty, která pochází z období okolo druhé poloviny 19. století a pravděpodobně souvisela s existencí objektu tzv. celnice, případně se zahradními úpravami na pozemku vily Löw-Beer.

Obě vily spolu historicky souvisí: vilu na Drobného 22 v roce 1913 koupil Alfred Löw-Beer. Horní část pozemku později věnoval své dceři Gretě, která zde s manželem Fritzem Tugendhatem nechala mezi lety 1928 a 1930 postavit vlastní dům. Nyní si můžete pohodlněji prohlédnout obě zahrady, které dříve tvořily jeden celek.

Číst dál...

Doprovodný program k výstavě Auta brněnských továrníků

V galerii Celnice je od pátku 9. září k vidění nová výstava připravená ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně, která představuje automobilismus první poloviny 20. století v Českých zemích na příkladu aut brněnských textilních podnikatelů Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat.

Doprovodný program probíhal od pátku do neděle. V pátek 9. září v 15.30 hodin se ve vile Stiassni připravila ke startu historická vozidla. Slavnostní jízda pokračovala ulicemi Brna a v 16:40 se zastavila na náměstí Svobody. Jejich příjezd do vily Löw-Beer současně zahájil třídenní víkendovou výstavu historických vozidel na zahradě vily. Návštěvníci měli jedinečnou příležitost shlédnout luxusní vozidla tehdejších silnic, která si mohla dovolit pouze aristokracie nebo movití podnikatelé. Byl mezi nimi i vůz Austro Daimler z roku 1910 ze sbírek TMB, který je kulturní památkou. Vozy Tatra 30, Tatra 57, Praga Alfa z roku 1939 nebo Chevrolet Confederade Deluxe ze soukromých sbírek.

K dokreslení atmosféry představil Salon první republiky na komentované módní přehlídce eleganci a styl od secese po konec 30. let 20. století. 

Výstava v galerii Celnice je volně přístupná, bez bariér a potrvá do 20. 11. 2016.

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz: