Večer bosenské kultury ve vile Löw-Beer

V rámci Dnů slovanské kultury proběhne 31. červnece 2020 ve 20 hodin vernisáž panelové výstavy Bosenský film, kterou poté můžete v zahradě Vily Löw-Beer v Brně vidět až do 20. srpna 2020. Výstava představí největší úspěchy bosenské kinematografie a současně i kompletní tvorbu bosenského režiséra Emira Kusturici.

Vernisáž doprovodí koncert Predraga Duronjiće a beseda s novou velvyslankyní Bosny a Hercegoviny v Praze J. E. Martinou Mlinarevič. Současně bude v Café Löw-Beer vystavena faksimile nejslavnější bosenské knihy zapsané na seznam Paměť světa UNESCO – Sarajevské hagady

Číst dál...

Kino Art se vrací do zahrady vily Löw-Beer

Vytáhněte ze skříně vaši oblíbenou letňákovou deku a vyveďte ji na zahradu Vily Löw-Beer v Brně! Po celé prázdniny bude opět hostit projekce letního kina v režii Kina Art. Můžete se těšit na pečlivě vybrané filmové hity promítané pod hvězdnou oblohou v kouzelné zahradě, která je od června spojena turniketem se sousední zahradou vily Tugendhat.

Program letního kina nabídne populární divácké hity jako Vlastníci nebo Tenkrát v Hollywoodu, oscarový snímek Parazit i nejvíce navštěvovaný český dokument V síti. Promítání začne už 26. června 2020 americkou filmovou klasikou Zpívání v dešti. Před projekcí můžete zkusit Audiovíz – filmový kvíz sestavený z audio ukázek.

Číst dál...

Galerie Celnice hostí výstavu fotografií Kurta Bardoše

Výstava Než se vše změnilo představí dílo amatérského fotografa Kurta Bardoše (1914‒1945) z brněnské židovské rodiny, jehož životní příběh skončil v koncentračním táboře Dachau. Snímky pořízené na přelomu 30. a 40. let odráží klasické trendy meziválečné fotografie a téměř zázračně přežily dramatické zvraty 20. století.

Galerie Celnice hostí výstavu připravenou s brněnskou pobočkou Židovského muzea v Praze až do 6. září 2020. Galerie je volně přístupná denně kromě pondělí v čase 10 až 18 hodin. Ve středu 2. září 2020 v 17 hodin se můžete zúčastnit komentované prohlídky výstavy.

Číst dál...

Svátek Sukot ve vile Löw-Beer

V prostorách vily Löw-Beer v ulici Drobného a její přilehlé zahradě probíhal v neděli 25. září celodenní program pro celou rodinu. Slavil se svátek Sukot.

Svátek stánků, stanů nebo také Svátek sklizně je veselá židovská tradice, která připadá na měsíc říjen. Je to jeden ze tří poutních svátků a během jeho oslav se pobývá v suce, provizorním obydlí se střešní krytinou z rostlinného materiálu a interiérem ozdobeným ovocem nebo papírovými dekoracemi a obrázky. 

Program byl připraven ve spolupráci s brněnskou pobočkou Židovského muzea v Praze.

Program:

od 10:00 hodin výtvarná dílna vedená lektorkami brněnského OVK ŽMP

od 14:00 hodin přednáška Mgr. Kristýny Kuboňové

od 15:00 hodin autorské čtení Arnošta Goldflama

 

Více fotografií zobrazíte kliknutím na následující odkaz: