V lednu začnou pravidelné programy pro rodiny s dětmi

V letošním roce jsme připravili novinku pro naše malé návštěvníky – každý poslední víkend v měsíci bude vila Löw-Beer patřit rodinám s dětmi! První z pravidelných setkání Vila dětem: Továrníkem v Brně proběhne v neděli 27. ledna 2019 od 14 do 17 hodin.

V expozici Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat na děti čekají zábavné badatelské a výtvarné aktivity. Za pomoci muzejní pedagožky budou rodiče se svými ratolestmi tentokrát pátrat po tom, jaké to bylo, vést před více než 100 lety továrnu v Brně.

Číst dál...

Galerie Celnice hostí výstavu o památkové péči

Začátek roku v galerii Celnice opět patří prezentaci prací studentů architektury. Od 10. ledna do 3. února 2019 zde můžete vidět výstavu Památková péče v praxi: metody, řemesla, technologie, která představuje práce studentů Ústavu památkové péče FA VUT v Brně.

Budoucí odborníci se na konkrétních příkladech obnovy nemovitých kulturních památek seznamovali s tradičními stavebními a uměleckořemeslnými postupy i s možnostmi současných technologií. Ve svých pracích se zabývali obnovou budovy Klementina, Národního muzea v Praze, kláštera v Plasích a Mariánské Týnici.

Číst dál...

Pořad Host ve vile pokračuje i v roce 2019

První osobností pravidelného pořadu Host ve vile v roce 2019 bude teoretička a historička architektury Iveta Černá, ředitelka vily Tugendhat. Ve schodišťová hale ji přivítáme v pátek 25. ledna 2019 v 19 hodin. Večerem provází Petra Svobodová, vedoucí Vily Löw-Beer v Brně.

Čeká nás rozhovor o památkové obnově vily Tugendhat zapsané od roku 2001 na Seznam světového dědictví UNESCO, ale řeč bude i o historii a současnosti brněnské funkcionalistické architektury. Iveta Černá totiž patnáct let působila v Národním památkovém ústavu na postu garantky pro město Brno.

Číst dál...
leden 2019
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Výstava Auta brněnských továrníků prodloužena

Od pátku 9. září 2016 je v komorní galerii Celnice k vidění unikátní výstava Auta brněnských továrníků: Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat, kterou Muzeum Brněnska připravilo ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně.

Výstava o motorismu první poloviny 20. století v českých zemích přináší řadu nových informací o autech brněnských textilních magnátů, a to jak pro laické návštěvníky, tak i pro odborníky na motorismus.

Jedná se o nový úhel pohledu na barvitou historii textilních průmyslníků v éře meziválečného Brna. Po úvodním seznámení s některými členy rodin Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat, které pojily rodinné, společenské a v neposlední řadě podnikatelské vazby, návštěvník zjistí, jakými auty páni továrníci jezdili, zda řídili sami či měli šoféra nebo zda jezdili bez nehod. Součástí výstavy je i historie několika významných tuzemských i zahraničních automobilových značek např. Tatra Kopřivnice, Lancia či Mercedes-Benz.

Výstavu provázejí půvabné fotografie z cestovního alba Fritze Löw-Beera, bratrance Grety Tugendhatové, který s vozem Lancia Lambda a Mercedes-Benz sjezdil celou Evropu.

Výstava není zajímavá jen pro pánskou část publika, protože dámy se na ní mj. dozví mnohé o sportovní a cestovní módě nejen za časů První republiky.

Součástí výstavy nejsou skutečná historická vozidla.

Výstava je pro velký zájem návštěvníků prodloužena o měsíc, potrvá tedy do 18. prosince 2016. Výstava je volně přístupná od úterý do neděle, od 10 do 18 hodin. Galerie Celnice je bezbariérová.