THYME pokřtí vinyl na koncertě ve vile Löw-Beer

Æntity.one.Default je nová edice eventů, premiéra proběhne v prostorách vily Löw-Beer v pátek 28. února 2020 v 18.30 hodin. Lokální scénu zastoupí projekt THYME sourozenců Johany K. (cimbál) a Martina D. Kratochvílových (samply a processing), kteří pořktí svůj nový vinyl. Na akci vystoupí také kanadský audio-vizuální umělec Racine

Třetím jménem večera bude Jan Palatý aka Izanasz, multimediální umělec z Prahy. Celou událost bude dotvářet umělecká instalace Kristýny Sidlárové aka Sida.100, která bude k vidění už od úterý 25. února ve schodišťové hale Löw-Beerovy vily. O světelný zážitek se postará Maess.

Číst dál...

Vila dětem: Auta Löw-Beerů

Máte pocit, že už víte o rodině Löw-Beerů vše? Nebojte se, ještě vás zvládneme překvapit! Přijďte v neděli 29. března 2020 na třetí letošní program pro rodiny s dětmi do Vily Löw-Beer v Brně. Těšit se můžete na pátrání i vyrábění ve schodišťové hale.

Program Auta Löw-Beerů je určený dětem od 7 let a trvá přibližně 50 minut. Začíná na pokladně vily netradičně v 10.30 a 14.00 hodin. Místa si prosím rezervujte na tel. 544 544 208.

Číst dál...

Nahlédněte do mikrosvěta meziválečné podnikatelské elity

V galerii Celnice je až do 22. března 2020 k vidění výstava s názvem Fabriky a fabrikanti, která přibližuje mikrosvět meziválečné podnikatelské elity nejen v Brně, ale třeba i v Ústí nad Labem či Ostravě. Přijďte se seznámit s textilními magnáty židovského původu z rodin Fuhrmannů, Himmelreichů, Löw-Beerů, Stiassni, Tugendhatů a Zwickerů.

Mezi vystavenými exponáty uvidíte například vzorníky brněnských textilek nebo nově objevené archivní dokumenty – konvolut obchodní korespondence firmy Moses Löw-Beer z let 1870–1890. Obchodní dopisy, faktury a telegramy adresované firmě Moses Löw-Beer kurátoři vily letos získali z Německého historického muzea v Berlíně.

Číst dál...
únor 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Výstava Auta brněnských továrníků prodloužena

Od pátku 9. září 2016 je v komorní galerii Celnice k vidění unikátní výstava Auta brněnských továrníků: Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat, kterou Muzeum Brněnska připravilo ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně.

Výstava o motorismu první poloviny 20. století v českých zemích přináší řadu nových informací o autech brněnských textilních magnátů, a to jak pro laické návštěvníky, tak i pro odborníky na motorismus.

Jedná se o nový úhel pohledu na barvitou historii textilních průmyslníků v éře meziválečného Brna. Po úvodním seznámení s některými členy rodin Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat, které pojily rodinné, společenské a v neposlední řadě podnikatelské vazby, návštěvník zjistí, jakými auty páni továrníci jezdili, zda řídili sami či měli šoféra nebo zda jezdili bez nehod. Součástí výstavy je i historie několika významných tuzemských i zahraničních automobilových značek např. Tatra Kopřivnice, Lancia či Mercedes-Benz.

Výstavu provázejí půvabné fotografie z cestovního alba Fritze Löw-Beera, bratrance Grety Tugendhatové, který s vozem Lancia Lambda a Mercedes-Benz sjezdil celou Evropu.

Výstava není zajímavá jen pro pánskou část publika, protože dámy se na ní mj. dozví mnohé o sportovní a cestovní módě nejen za časů První republiky.

Součástí výstavy nejsou skutečná historická vozidla.

Výstava je pro velký zájem návštěvníků prodloužena o měsíc, potrvá tedy do 18. prosince 2016. Výstava je volně přístupná od úterý do neděle, od 10 do 18 hodin. Galerie Celnice je bezbariérová.