Jaké výstavy a akce letos vila Löw-Beer připravuje?

Jakmile se zlepší epidemiologická situace a bude možné vilu otevřít pro návštěvníky, zahájíme dvojvýstavu připravenou s Židovským muzeem v Praze Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy. V současné době probíhají online workshopy pro studenty Život by mohl být tak krásný, které tematicky vycházejí z deníků Ruth Maierové, o níž výstava pojednává.

Vrcholem sezóny pak bude výstava založená na dlouhodobém výzkumu poválečné historie vily Löw-Beer, kdy budova téměř šedesát let sloužila jako středoškolský internát. O prázdninách už potřetí spojíme síly s Kinem Art a v zahradě vily opět vznikne letní kino. Na léto připravujeme také jednu novinku - open air divadelní představení.

Číst dál...

Letní příměstské tábory: Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park. Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.

Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

Číst dál...

Nová hra pro děti v zahradě vily Löw-Beer

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! Lekce akrobacie a skákaní, průzkum zahrady, hraní s ostatními zvířecími kamarády.

A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Číst dál...

Výstava Auta brněnských továrníků prodloužena

Od pátku 9. září 2016 je v komorní galerii Celnice k vidění unikátní výstava Auta brněnských továrníků: Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat, kterou Muzeum Brněnska připravilo ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně.

Výstava o motorismu první poloviny 20. století v českých zemích přináší řadu nových informací o autech brněnských textilních magnátů, a to jak pro laické návštěvníky, tak i pro odborníky na motorismus.

Jedná se o nový úhel pohledu na barvitou historii textilních průmyslníků v éře meziválečného Brna. Po úvodním seznámení s některými členy rodin Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat, které pojily rodinné, společenské a v neposlední řadě podnikatelské vazby, návštěvník zjistí, jakými auty páni továrníci jezdili, zda řídili sami či měli šoféra nebo zda jezdili bez nehod. Součástí výstavy je i historie několika významných tuzemských i zahraničních automobilových značek např. Tatra Kopřivnice, Lancia či Mercedes-Benz.

Výstavu provázejí půvabné fotografie z cestovního alba Fritze Löw-Beera, bratrance Grety Tugendhatové, který s vozem Lancia Lambda a Mercedes-Benz sjezdil celou Evropu.

Výstava není zajímavá jen pro pánskou část publika, protože dámy se na ní mj. dozví mnohé o sportovní a cestovní módě nejen za časů První republiky.

Součástí výstavy nejsou skutečná historická vozidla.

Výstava je pro velký zájem návštěvníků prodloužena o měsíc, potrvá tedy do 18. prosince 2016. Výstava je volně přístupná od úterý do neděle, od 10 do 18 hodin. Galerie Celnice je bezbariérová.