Navštivte sídlo textilních magnátů

Ve Vile Löw-Beer v Brně se dne 20. června 2017 konala slavnostní recepce u příležitosti mezinárodní konference na téma Záváznost soudních rozhodnutí. Zúčastnil se jí také Pavel Šámal, předseda Nejvyššího soudu a profesor trestního práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě.

Výstava

Vila Löw-Beer: Internát

26. 05. 2021 - 14. 11. 2021

VLB internat

Na ulici Drobného 22 (dříve vila Fuhrmann, dnes vila Löw-Beer) fungoval mezi lety 1954 až 2012 domov mládeže. Výstava v galerii Celnice představí výsledky dvouletého výzkumu této etapy poválečné historie vily.


Za téměř šedesát let existence středoškolského internátu v prostorách vily prošly jejími dveřmi stovky mladých slečen a chlapců. Co znamenalo pro secesní vilu zřízení školského zařízení? Jaká pravidla byla na internátu nastavena? Jak ve vile plynul život napříč desetiletími? Odpovědi nejen na tyto otázky přinese výstava založená na informacích získaných při rozhovorech s desítkami pamětníků.

K výstavě vychází také stejnojmenná publikace, kterou můžete zakoupit na pokladně vily nebo objednat online na webu (ZDE).

Velké setkání pamětníků s kulturním programem pro veřejnost je plánováno na sobotu 17. července 2021.

VLB internat plakat

Venkovní výstava

Sochy z kamene

17. 07. 2021 - 30. 09. 2021

kamen1

Výstava pískovcových soch, které vznikaly na Sochařském sympoziu ve Středisku volného času Lužánky v červenci 2021 pod vedením lektora Petra Křiváka. Autory jsou studenti ve věku od 14 let a dospělí tvůrci. Výstava je v zahradě Vily Löw-Beer.

Výstava

Kulturní dědictví UNESCO: Černá Hora

20. 08. 2021 - 01. 10. 2021

Cerna Hora fin1

Putovní panelová výstava představí 15 černohorských položek historického a kulturního dědictví UNESCO Černé Hory.


V rámci výstavy jde o reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva a Paměť světa. Výstavu doplní menší panelová expozice o životě a díle významných českých osobností, podílejících se na kulturním a společenském rozvoji Černá Hory. Připomeneme malíře Jaroslava Čermáka, velitele vzpoury Františka Rasche, skladatele Antonína Šulce a Františka Vimra a spisovatele Josefa Holečka.

pozvanka vystava Brno ern Hora

Výstava

Slavní „čeští“ Rakušané

06. 10. 2021 - 03. 11. 2021

pozvanka vystvava Brno Rakousko na web

V rámci cyklu „Kulturní dědictví UNESCO 2021“ je tentokrát na řadě Rakousko. Vila Löw-Beer proto od 6. října nabízí venkovní panelovou výstavu – Slavní „čeští“ Rakušané.  Výstava představí padesát nejvýznamnějších rakouských osobností českého původu a nebo s významným vztahem k naší kultuře.   


Můžete se mj. seznámit s osobnostmi jako jsou R. Musil, K. Gödl, E. Mach, A. Loos, B. Suttnerová atd. Nad akcí převzal záštitu rakouský honorární konzul Georg Stöger a hejtman jihomoravského kraje Jan Grolich.

Vernisáž

Vernisáž výstavy se uskuteční 6. října 2021 v 19.00 hodin. Součástí programu budou přednášky o vědě a divadelní představení Bazmek studia EIN STRUDEL UND NEKONEČNO (nová hra o Kurtu Gödlovi).

Koncert

Součástí výstavy bude i koncert, který se uskuteční v úterý 19. října 2021 v 19.00 hodin ve Vile Löw-Beer. Půjde o koncert klavíristy Karla Košárka a japonské operní zpěvačky Nao Higano. Vystoupení doplní i busty sochaře Romana Borečka.

Akce jsou pro veřejnost ZDARMA a kvůli menší kapacitě sálu doporučujeme včasný příchod.

pozvanka vystvava Brno Rakousko 001

 

UDÁLOST

Vernisáž výstavy o Rakousku a divadelní představení

06. 10. 2021 - 06. 10. 2021

Ein Strudel orez

Při příležitosti události "Kulturní dědictví UNESCO 2021: Rakousko" se 6. října 2021 uskuteční vernisáž výstavy a při její příležitosti budou ve Vile Löw-Beer od 19 hodin přednášky o vědě a divadelní představení Bazmek studia EIN STRUDEL UND NEKONEČNO (nová hra o Kurtu Gödlovi). Akce je pro veřejnost zdarma.  

Další pozvánky Archiv

Aktuálně

UZAVÍRKY

Vážení návštěvníci,

dovolíme si vás informovat, že v úterý 21. 9. je poslední vstup do vily ve 13 hodin (zahrada je ale běžně přístupná), ve čtvrtek 23. 9. je poslední vstup do vily v 17 hodin (zahrada běžně přístupná) a v pátek 24. 9. je opět poslední vstup do vily ve 13 hodin (zahrada běžně přístupná).

Děkujeme za pochopení

Otevírací hodiny

Vstupné

muzeum brnenska

Muzeum
Brněnska

příspěvková organizace
více informací
vila low beer

Památník
písemnictví

na Moravě
více informací
mohyla miru

Památník

Mohyla
míru
více informací

Podhorácké
muzeum

klášter porta coeli
více informací
podhoracke muzeum

Muzeum v
Ivančicích

lapidárium
více informací
muzeum ivancice

Muzeum
ve Šlapanicích

scholasterie
více informací
muzeum slapanice

partner jihomoravsky kraj partner asociace muzeii partner cesky rozhlas

All Rights Reserved Muzeum Brněnska © 2020, Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.