Fotogalerie

Vernisáž výstavy "Před bouří se skrýt"

Ve čtvrtek 15. května 2024 začala vernisáží výstava prací Jiřího Sobotky Před bouří se skrýt. Brněnský umělec se inspiroval vilou a pohnutými osudy jejích majitelů. Výstava potrvá do 31. srpna 2024.

Vernisáž výstavy Uloupené umění

Ve čtvrtek 4. dubna 2024 začala v galerii v zahradě vily Löw-Beer v Brně výstava Uloupené umění. Jejím tématem jsou umělecké předměty zcizené či zkonfiskované obětem II. světové války.

Vernisáž výstavy Nico v Brně

V úterý 16/1/2024 začala ve vile vernisáží výstava nazvaná Nico v Brně. Autor obrazů František Matoušek (aka Francis De Nim) je vytvořil unikátní metodou zpracování džínoviny. Téma výstavy vyšlo z legendární události: V roce 1985, za hluboké totality, v Brně-Kníničkách vystoupila na utajovaném koncertě západoněmecká zpěvačka Nico. Její skladby na vernisáži zazpívala Never Sol/Sára Vondrášková.

Návštěva Ivo Rottera ve vile

Ivo Rotter vyprávěl 9. listopadu 2023 ve vile Löw-Beer reporérce CNN Prima News Simoně Dočkalové příběh své rodiny a svého otce. Vsetínský lékař židovského původu Felix Rotter byl zatčen nacisty a v roce 1943 zavražděn v koncentračním táboře v Sosnowci. Jeho synovi Ivovi bylo v té době teprve 13 let.

Výstava o historii četnictva a jihomoravské policie

Fotky z výstavy VE SLUŽBĚ - Z historie četnictva a jihomoravské policie. Od 10. listopadu 2023
do 29. února 2024 v galerii Celnice v zahradě.
Otevřeno v řádné otevírací době vily. Vstup volný!
Na výstavě spolupracovali: Klub policejní historie, Policie České republiky, Technické muzeum v Brně
a Muzeum Brněnska.

Vila ve vysílání České televize

O minulosti, současnosti i budoucnosti vily Löw-Beer v Brně hovořil v pořadu České televize Dobré ráno ve středu 18/10/2023 vedoucí pobočky Vladimír Březina.

Vernisáž výstavy rakouských umělců Luisy Kasalicky a Siegfrieda Zaworky

V říjnu 2023 začala ve schodišťové hale vily Löw-Beer vernisáží výstava obrazů rakouských umělců Luisy Kasalicky a Siegfrieda Zaworky. Na vernisáži promluvil i její kurátor Pavel Hayek.

Výstava Kulturní dědictví UNESCO - Německo

1. září 2023 začaly ve vile výstavy Kulturní dědictví UNESCO - Německo a Česko-německá stopa. První představila návštěvníkům galerie Celnice památky na území Německa zapsané na prestižní seznam, druhá byla umístěná v zahradě a seznámila zájemce s osobnostmi židovsko - německo - českého původu, které nějakým způsobem zanechaly historický odkaz.

Vyhlášení Nejlépe opravené kulturní památky JMK

Ve vile Löw-Beer v Brně vyhlásili ve středu 28. 6. 2023 výsledky 16. ročníku soutěže Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje. Jak to dopadlo? První příčky za rok 2022 patří v jednotlivých kategoriích těmto projektům:
- Obnova fasád severní dvoupatrové části nového zámku v Kuřimi - kategorie Velké stavby
- Celková obnova střechy věže zámku v Miroslavi - kategorie Cena veřejnosti
- Restaurátorská obnova sloupu se sochou Panny Marie ve Valticích - kategorie Výtvarné umění
- Celková obnova kaple sv. Antonína z Padovy a sv. Barbory z Nikomédie v Brně - kategorie Drobné stavby
Soutěž pořádá Jihomoravský kraj.

Prezidentská návštěva ve vile

Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová a prezident České republiky Petr Pavel se setkali v zahradě vily Löw-Beer v Brně. Ve schodišťové hale se pak oba státníci podepsali do pamětní knihy. Bylo nám ctí! Akci zorganizoval Meeting Brno.

Vernisáž výstavy Kulturní dědictví UNESCO - Srbsko

V červnu 2023 odstartovala ve vile Löw-Beer v Brně nová série výstav o kulturních dědictvích zapsaných na seznamu UNESCO. Výstavní panely se v tomto roce přesunuly z plotu mezi zahradou vily a sousedním pozemkem do galerie Celnice. Prvním státem představeným v roce 2023 bylo Srbsko. Organizátory výstavy potěšila velká účast na vernisáži výstavy ve středu 14. června v galerii.

Výstava Pod cizím nebem

První venkovní výstava roku 2023 nazvaná Pod cizím nebem přinesla spoustu strhujících příběhů z těžké doby. Téma? Nucené deportace obyvatel Litvy na Sibiř ve 40. letech 20. století. Vernisáž 31. května 2023 osobně navštívil litevský velvyslanec v ČR Laimonas Talat-Kelpsa.

Výstava obrazů Tomáše Císařovského

Návštěvníci vily si mohou prohlédnout obrazy Tomáše Císařovského. Výstava nazvaná Stát se presidentem národa svého odstartovala vernisáží ve čtvrtek 25. května 2023.


Prohlédněte si fotky z vernisáže výstavy:

[galerie=132]

Muzejní noc 2023

Muzejní noc v sobotu 20. května 2023 se ve vile mimořádně povedla! Budovu a zahradu si před setměním i po něm užilo rekordních bezmála 1800 lidí. Děkujeme za návštěvu. Rádi jsme Vás přivítali.

Expozice Židé na Moravě. Vila a její obyvatelé

Od dubna 2023 je ve vile expozice Židé na Moravě. Vila a její obyvatelé. Návštěvníkům předkládá kompletní historii židovského osídlení regionu od prvních zmínek po součast. (Fotografie: Otto Ballon Mierny/Jihomoravský kraj)

Vernisáž nové expozice Židé na Moravě. Vila a její obyvatelé

Novou expozici Židé na Moravě. Vila a její obyvatelé otevřela ve čtvrtek 27. dubna 2023 vernisáž. Přišla spousta lidí. Váš zájem nás nesmírně potěšil. Děkujeme.

Přednáška Lukáše Matějčka o Indii (Večery se sirem Paulem Dukesem)

Jednou v vášní sira Paula Dukese bylo cestování. Ze všech cest ho pak patrně nejvíce ovlivnila ta do Indie. Právě proto byl této zemi v úterý 25. dubna 2023 věnován třetí ze šesti večerů cyklu Večery se sirem Paulem Dukesem, součásti doprovodného programu výstavy Piruety sira Paula Dukese ve vile. Návštěvníci si užili přednášku Lukáše Matějčka o cestování po Indii nazvanou Stačí vykročit. Ideální čas neexistuje.

Propojení zahrad mezi vilami

Zahrady mezi vilami Löw-Beer a Tugendhat jsou od dubna 2023 propojené. Návštěvníci mezi nimi mohou prochazet libovolně a zdarma tam i zpět. Pozemky ve středu 5.4. 2023 přestřižením pásky symbolicky spojili významní hosté - hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, primátorka Brna Markéta Vaňková, manžel nejmladší dcery původních obyvatel vily Tugendhat Ivo Hammer a další.

Přednáška Unikátní paměti britského agenta - povídání s překladatelem

Výjimečné prostředí půdy vily hostilo přednášku Unikátní paměti britského agenta - povídání s předkladatelem. Přednášející Milan Pohl uchvátil posluchače zajímavostmi ze své práce na překladu knihy sira Paula Dukese Tanec se gestapem i dalšími tématy. Akce byla součástí cyklu Večery se sirem Paulem Dukesem (doprovodný program k výstavě Piruety sira Paula Dukese.)

Přednáška Ruská revoluce - největší tragédie 20. století? (cyklus Večery se sirem Paulem Dukesem)

Přednáškou historika Zbyňka Vydry Ruská revoluce - největší tragédie 20. století? o příčinách, průběhu
i následcích událostí v Rusku v roce 1917 odstartoval ve vile kulturní cyklus Večery se sirem Paulem Dukesem.

Vánoce 2022 ve vile

Vánoce 2022 se ve vile vydařily. Kromě vánočních stromků ve schodišťové hale a ve fontáně k tomu
v polovině prosince přispěla i nebývalá sněhová nadílka.

Zima v zahradě vily

 Zima 2022/2023 ve vile Löw-Beer se vydařila: Socha Cvičenka s pořádnou sněhovou čepicí, jehličnany obtěžkané bílou nadílkou, kmeny stromů oblepené sněhem...

Vernisáž výstavy o siru Dukesovi

7. prosince 2022 začala ve vile Löw-Beer vernisáží výstava Piruety sira Paula Dukese, která představuje pozoruhodný život špičkového britského špiona, spisovatele, tanečníka, jogína, cestovatele či hudebního skladatele.

Vernisáž výstavy vyšívaných obrazů

Ve schodišťové hale vily začala vernisáží 20. října 2022 výstava obrazů nazvaná Zahrada nesplněných snů. Jejich autorka Daniela Mikulášková svá díla vyšívá. Výstavu zahájil výtvarník Pavel Hayek.

Diplomaté ve vile

Ve vile se ve středu 19. října 2023 sešli diplomaté z brněnských poboček zastupitelských úřadů. Setkali se s jihomoravským hejtmanem Janem Grolichem a dalšími představiteli kraje.

Knihy, které vyprávějí i žalují

Galerie Celnice nabídla výstavu Knihovna ukradených nadějí. Představila unikátní soubor židovských modlitebních knih, jejichž majitelé zahynuli v nacistických koncentračních táborech.

Termín výstavy: 3. září - 31. prosince 2022

Výročí rekonstrukce vily Tugendhat

Jak známo, vila Tugendhat i parcela, na které stojí, jsou svatebním darem Alfreda Löw-Beera dceři Gretě a Fritzi Tugendhatovi. Snad i díky této historické vazbě se konference k 10. výročí rekonstrukce vily Tugendhat konala ve čtvrtek 22. září 2022 právě ve vile Löw-Beer.

ŠTETL FEST 2022 - festival židovské kultury

První zářijový víkend patřil v brněnské vile Löw-Beer festivalu židovské kultury ŠTETL FEST 2022. Na zahájení v pátek 2. září přijely významné osobnosti, například vrchní zemský rabín Karol Sidon či velvyslankyně Izraele v ČR Anna Azari. Vlajkovou lodí programu festivalu v areálu vily se stala výstava Knihovna ukradených nadějí, která představila rozsáhlý fond židovských náboženských knih, jejichž majitelé zahynuli v nacistických koncentračních táborech. Návštěvníci přímo ve vile shlédli divadelní představení Příběh knihy, které zpracovává stejné téma jako výstava. Velký zájem byl o přednášku neurologa Ivana Rektora o projevech stresu u přeživších holokaustu a jejich potomků.

Nizozemsko v zahradě

Září 2022 zpříjemnily návštěvníkům zahrady výstavy Kulturní dědictví UNESCO Nizozemí a Česká stopa... nizozemská. Lidem nabídly přehled nejzajímavějším míst této země a osobností česko-nizozemských vztahů.

Přijeli muzejníci z celého světa

Vilu Löw-Beer navštívili v srpnu 2022 odborníci na muzejnictví z celého světa. Účastníci prestižní konference ICOM Prague 2022 (mezinárodní rada muzeí) si prohlédli zahradu i expozici uvnitř budovy.

Výstavy o Švédsku

V srpnu 2022 patřila zahrada vily Švédsku a česko-švédským vztahům. Výstava UNESCO Švédsko návštěvníky seznámila se švédskými položkami na prestižním světovém seznamu historického a kulturního dědictví. Výstava Česká stopa - švédská jim představila významné osobnosti vzájemné kulturní a společenské spolupráce. V Café Löw-Beer se lidé seznámili s rodokmenem panovníků Švédska na výstavě Genealogie švédských králů.

Skulptury na trávníku v zahradě

Trávník v zahradě vily se stal v červenci 2022 výstavní plochou pro pískovcové skulptury amatérských sochařů.

Představení Maďarska v zahradě vily

Maďarsko z různých úhlů: To bylo jedno z lákadel v zahradě vily po celý červenec 2022.
Návštěvníci si mohli prohlédnout dvě výstavy, a to Česká stopa - maďarská a UNESCO Maďarsko.
Přehlídku odstartoval poslední červnový den koncert maďarské kapely EtnoRom.

Výstava prefektura Gunma - země hedvábí

V červenci a v srpnu 2022 se stala galerie Celnice v zahradě vila Löw-Beer dějištěm výstavy Prefektura Gunma - země hedvábí. Jejím tématem je návrh přeměny bývalé přádelny Tomioka Silk Mill v Japonsku k novému účelu. Výstava oficiálně odstartovala vernisáží 29. června 2022.

Nigerijský stážista ve vile

Vilu Löw-Beer navštívil v červnu 2022 pan Iheanyi Igboko z nigerijského Centre for Memories. Zavítal i do dalších tří poboček Muzea Brněnska i do jiných muzejních institucí v České republice a v Rakousku. Cílem jeho pobytu bylo seznámit se s jejich praxí, která by pro něj mohla být inspirativní.

Ocenění nejlépe opravených památek za rok 2021

Vila Löw-Beer v Brně byla 22. června 2022 dějištěm předávání ocenění Nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje za rok 2021.

V kategorii Drobné stavby zvítězila poklona se sochou sv. Jana Nepomuckého v Pustiměři, v kategorii Výtvarné umění/Restaurování si nejvyšší cenu odnesla rumpál se šlapacím kolem na zámku v Boskovicích, v kategorii Cena veřejnosti zabodovala rekonstukce kostela sv. Jakuba Většího ve Vratěníně a v kategorii Velké stavby získal nejvíce hlasů poroty projekt "Stará škola" v areálu Louka u Znojma.

Výstava fotografa Václava Šálka

V pondělí 13. června 2022 začala v galerii Celnice oficiálně vernisáží výstava fotografií fotografa ČTK Václava Šálka.

Natáčení TV SEZNAM

Začátkem června 2022 natočila ve vile reportáž TV SEZNAM. O hře V kůži tajného agenta hovořily před kamerou spoluautorky projektu Jana Černá a Markéta Brhlíková.

Umění Saši Spačal

Pohyb, zvuk, posezení pro návštěvníka uvnitř... Umělecký objekt s řadou pozoruhodných vlastností vytvořila v červnu 2022 v zahradě vily slovinská výtvarnice Saša Spačal. Její dílo bylo součástí přehlídky BRNO ART OPEN.

Výstava o Polsku

Krakov, Wieliczka, Toruň a další pozoruhodná místa. Fryderyk Chopin, Mikuláš Koperník a mnoho jiných světových osobností. To nejlepší z Polska přiblížila návštěvníkům vily v červnu 2022 rozsáhlá výstava v její zahradě.

Chuť Horňácka v Brně

Ve čtvrtek 26. května 2022 jsme vyzkoušeli spojení secesní vily s folklorem Horňácka. Fungovalo to. Lidé si užili muziku, jídlo i nápoje.

Muzejní noc 2022

Muzejní noc přilákala v sobotu 21. května 2022 do vily Löw-Beer zástupy návštěvníků.

Zvláštní ocenění poroty Gloria Musaealis

Pátrací hra V kůži tajného agenta získala v kategorii Muzejní počin roku 2021 zvláštní ocenění poroty Národní soutěže muzeí Gloria Musaealis. Spoluautorky Jana Černá a Markéta Brhlíková ho převzaly 19. května 2022 v Obecním domě Praze. O den později, 20. května 2022, přebraly v Českém Těšíně ocenění za hru také při příležitosti Národního zahájení 18. ročníku FESTIVALU MUZEJNÍCH NOCÍ.

Přednáška o Evženovi Savojském

Původně měl být knězem. Nakonec proslul jako vojevůdce. Muž malého vzrůstu dosáhl velkých úspěchů. Příběh prince Evžena Savojského přilákal do vily zájemce o historii na přednášku profesora Víta Vlnase na toto téma. Konala se ve středu 11. května 2022 a patřila k doprovodnému programu k výstavě Obrázky z balkánského bojiště.

Zahrada pod lupou

Děti jsou zvídavé. Leckdy díky tomu objeví víc než dospělí. Zvídání i objevování s malí návštěvníci dosyta užili při akci Zahrada pod lupou. Botanička Petra Štěpánková jim ukázala, co všechno skrývá na první pohled obyčejný trávník v zahradě vily Löw-Beer.

Výstava VYHLÁŠKA 30. 5. 1945

Ve schodišťové hale vily začala 5. května 2022 vernisáží výstava VYHLÁŠKA 30. 5. 1945. Autor výstavy Jaroslav Anděl s pomocí specifických výtvarných prostředků upozorňuje na klíčovou roli jazyka při legitimizaci veřejného násilí, a to na příkladu vyhlášky, kterou bylo nařízeno vysídlení německého obyvatelstva z Brna. Na vernisáž přijela i j. ex. velvyslankyně Rakouska v ČR dr. Bettina Kirnbauer.

Vysílání Českého rozhlasu Brno ze zahrady vily

Český rozhlas Brno vysílal v sobotu 30. dubna 2022 mezi 10. a 12. hodinu ze zahrady vily živě svůj pořad Srdcovky Zdeňka Junáka.

První jarní kosení trávy

Po prvním jarním kosení na konci dubna 2022 vystřídal koberce zářivě žlutých pampelišek v zahradě vily Löw-Beer zelený, mechově měkký trávník.

Sir Paul Dukes hledá ve vile stopy
Sir Paul Dukes pátrá na jaře 2022 ve vile po stopách po Alfredu Löw-Beerovi. Dukesovi dala uměleckou podobu známá brněnská výtvarnice Vendula Chalánková. Na motivy Dukesovy knihy Tanec s gestapem o zmizení Löw-Beera na útěku před nacisty vznikla pátrací hra V kůži tajného agenta.
Zahrada uprostřed dubna

Trávník zahrady vily Löw-Beer zdobí uprostřed dubna 2022 zářivě žlutá kola pampelišek. Svoji krásu staví na odiv narcisy. Nad tím vším se klene bezchybně modrá obloha. Zelená oáza přitahuje návštěvníky jako magnet.

Cukroví špicbuben ve vile

Cukroví zvané špicbuben se vrátilo k Löw-Beerům. Pochutnávali si na něm ještě ve Svitávce, před přestěhováním do Brna. Recept na sladkou pochoutku jsme získali od pravnučky služebné Marie (nar. 1904), která ji pro členy rodiny pekla.

Přednáška o Karlovi I.

Přednášku o pozoruhodné osobnosti a době posledního vládce Rakouska - Uherska Karla I. poslouchaly ve vile desítky lidí.

Svatební dekorace ve vile

Podívejte se, jak vypadá vila Löw-Beer vyzdobená pro svatebčany.

Zimní slunce v zahradě

Uprostřed února 2022 zalilo zahradu na několik hodin zářivé sluneční světlo a teplo.

Toulavá kamera ve vile

Vila Löw-Beer bude v České televizi. Autoři populárního pořadu Toulavá kamera si ji vybrali do reportáže o proslulosti meziválečného textilního průmyslu v Brně. Podívejte se na momentky z natáčení.

Kruh (Klub seniorů Muzea Brněnska)

Téma setkání bylo Plesy, kluby, vinárny. Mluvilo se o tom, kam se Brňané chodili v minulosti rádi bavit. Pan doktor Březina nejprve promluvil o nejvýznamnějších brněnských podnicích a potom jsme si prohlédli předměty k tématu ze sbírek Muzea ve Šlapanicích.

Koncert Jaroslava Svěceného a Vladislava Bláhy

16. prosince 2021 vystoupili ve Vile Löw-Beer houslista Jaroslav Svěcený a kytarista Vladislav Bláha. Ve schodišťové hale zazněla díla českých i světových skladatelů.

Přednáška Albánie v pohorkách a na kole

Ve čtvrtek 9. prosince 2021 se ve Vile Löw-Beer uskutečnila přednáška Michaela Pokorného Albánie v pohorkách a na kole. 

Vernisáž výstavy válečných fotografií

Výstava válečných fotografií z deníku nadporučíka c. k. armády Hynka Doležala z let 1914 – 1918 odstartovala vernisáží ve čtvrtek 2. prosince 2021, které se mj. zúčastnila i velvyslankyně Bosny a Hercegoviny v ČR J. E. Martina Mlinarević.

Beseda s Pavlem Kosatíkem

V úterý 30. listopadu 2021 se ve Vile Löw-Beer uskutečnila beseda se spisovatelem a scénáristou Pavlem Kosatíkem.

Vystoupení skupiny HaChucpa

V neděli 7. listopadu 2021 vystupovala ve Vile Löw-Beer hudební skupina HaChucpa, která se zaměřuje na písně v jidiš a hebrejštině. 

Přednáška o osobnostech umění a klavírní koncert

V rámci výstav „Kulturní dědictví UNESCO 2021: Rakousko“ a "Slavní "čeští" Rakušané" se v úterý 19. října 2021 ve Vile Löw-Beer konal koncert klavíristy Karla Košárka a japonské operní zpěvačky Nao Higano. 

Výstava obrazů Pavla Hayeka

Strom, Obraz, Architektura. To je název výstavy obrazů od autora Pavla Hayeka, kterou ve středu 13. října 2021 slavnostně v sálu Vily Löw-Beer otevřel sám autor spolu s Rostislavem Koryčánkem. Výstava je k vidění do konce ledna 2022.

Uvedení knihy a pátrací hra

Ve Vile Löw-Beer byla v úterý 12 října 2021 uvedena na knižní pulty poprvé v českém jazyce kniha od sira Paula Dukese "Tanec s gestapem" a zároveň představena nová programová nabídka tzv. pátrací hra. 

Vernisáž výstavy Kulturní dědictví UNESCO 2021: Rakousko

Výstava představuje nejvýznamnější rakouské osobnosti českého původu a nebo s významným vztahem k naší kultuře. Vernisáž doprovodilo studio Bazmek se svojí hrou "EIN STRUDEL UND NEKONEČNO" (nová hra o Kurtu Gödlovi).  

Návštěva jihokorejského velvyslance

Jihokorejský velvyslanec v ČR Tae-jin Kim si v rámci návštěvy města Brna prohlédl ve středu 6. října 2021 Vilu Löw-Beer.

Poděkování hejtmana olympionikům

Olympionikům z nedávných her v Tokiu ve čtvrtek 30. září 2021 za reprezentaci ČR i kraje poděkoval ve Vile Löw-Beer hejtman Jan Grolich.

Zahájení Dnů otevřených ateliérů na jižní Moravě

Za účasti náměstka jihomoravského hejtmana Františka Lukla byly ve Vile Löw-Beer zahájeny Dny otevřených ateliérů na jižní Moravě 2021.

Autorské čtení

Vila Löw-Beer se stala místem představení projektu Moravské zemské knihovny v Brně s názvem  "Das Land liest". Jednalo se o besedu a autorské čtení Angeliky Reitzer z Rakouska a Viktorie Hanišové z ČR.

Česko-Tanzánský klub spolupráce

Členové Česko-Tanzánského klubu se 17. září 2021 sešli ve Vile Löw-Beer, kde diskutovali o další spolupráci mezi oběma státy.

Setkání s brněnským diplomatickým sborem

Celkem dvanáct představitelů diplomatických sborů zastoupených v Brně přijal ve čtvrtek 16. září 2021 hejtman Jan Grolich spolu s dalšími členy vedení kraje.

Dernisáž výstav o Ruth Maierové

Dernisáž výstav "Přetnuté životy" a "Archy rodiny Maierovy", které se zúčastnili vzácní hosté, mj. norský velvyslanec J. E. Robert Kvile a autor knihy "Deník Ruth Maierové" Jan Erik Vold.

Degustace biovín

V zahradě Vily Löw-Beer se ve čtvrtek 26. srpna 2021 uskutečnila degustace červených a bílých vín. Jednalo se o vinaře, kteří svá vína pěstují v tzv. bioprodukci.

Bělorusko-černohorský večer
Brněnská muzejní noc

Brněnská muzejní noc 7. 8. 2021 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

 

Grand Prix Vinex

Předání hlavních cen 28. ročníku mezinárodní soutěže GRAND PRIX VINEX za účasti hejtmana Jihomoravského kraje J. Grolicha, náměstka ministra zemědělství P. Veselého, ředitele Vinařského fondu J. Machovce a generálního ředitele BVV J. Kuliše..

Vila Löw-Beer: Internát, zahrada

od 17. 7. 2021

Předání Cen JMK za rok 2020

28. 6. 2021

Přetnuté životy a Archy rodiny Maierovy

U příležitosti prezentace výstav "Přetnuté životy" a "Archy rodiny Maierovy" navštívila Vilu Löw-Beer v Brně ředitelka Židovského muzea v Berlíně Hetty Berg.

Nejlépe opravená památka roku 2020

15. 6. 2021

Arménský večer

11. 6. 2021

V pátek 11. června 2021 Vilu Löw-Beer u příležitosti Arménského večera navštívil arménský velvyslanec H.E. Ashot Hovakimian a první náměstek hejtmana Jihomrsvského kraje Lukáš Dubec. Vystoupil arménský soubor Kilikia, Karin Sarkisjan, Slovácký krúžek.

Návštěva českého výboru ICOM

25. 5. 2021

Návštěva hejtmana Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina

7. 5. 2021

Návštěva hejtmana Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina se uskutečnila ve Vile Löw-Beer v Brně 7. května 2021.

Chanuka ve vile Löw-Beer

13.12.2020

Koncert Trio Aperto

07.12.2020

Dny evropského dědictví 2020

19.09.2020

Dáša Ubrová: Melodie v duši mé

16.09.2020, Foto: Ivana Nyitrayová

HaChucpa ve vile Löw-Beer

09.09.2020

Vernisáž výstavy Tváře Izraele

09.09.2020

Komentovaná prohlídka výstavy Kurta Bardoše

02.09.2020

Q VOX: Život je jen náhoda

11.07.2020

Janáček Ensemble: Pocta české hudbě

01.07.2020

Vernisáž výstavy Než se vše změnilo

17.06.2020

Otevření turniketu mezi zahradami vil Löw-Beer a Tugendhat

05.06.2020

Koncert THYME

28.02.2020

Vernisáž výstavy Příběh Černých Polí v SC Brno-sever

07.01.2020

Brněnské stopy Löw-Beerů ve vile Stiassni

11.02.2016

Procházky po Černých Polích

15.06.2019

Návštěva delegace Trnavského samosprávného kraje

12.10.2020

Velvyslanec ČR ve Španělsku Ivan Jančárek

Při neformální návštěvě Jihomoravského kraje si 3. srpna 2020 Vilu Löw-Beer v Brně prohlédl velvyslanec ČR ve Španělsku pan Ivan Jančárek s chotí.

Večer bosenské kultury

12.10.2020

Vilu Löw-Beer navštívila spisovatelka a velvyslankyně Bosny a Hercegoviny v Praze Martina Mlinarević Sopta. Návštěva se uskutečnila u příležitosti akce Večer bosenské kultury, kdy byla v zahradě zahájena výstava "Bosenský film" s následnou besedou a koncertem kapely Sarraf.

Španělský velvyslanec Angel Lossada Torres Quevedo

Vilu Löw-Beer v Brně navštívil 14. března 2019 španělský velvyslanec Angel Lossada Torres Quevedo v doprovodu hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka. Pan velvyslanec se seznámil s historií vily během procházky po zahradě a prohlídky stálé expozice.

Den Kanady v Jihomoravském kraji

03.10.2018

V prostorách Vily Löw-Beer v Brně proběhl 3. října 2018 "Den Kanady v Jihomoravském kraji" zaměřený na možnosti obchodní spolupráce s Kanadou. Účastníky semináře přivítali náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Marek Šlapal a obchodní rada Velvyslanectví Kanady v Praze Peter Stulken. Se svými příspěvky pak vystoupili obchodní poradci z Velvyslanectví Kandy v Praze a Berlíně – Martina Taxová a Pieter Bouwer.

Setkání hejtmana s brněnským diplomatickým sborem

18.09.2018

Dne 18. září 2018 se ve Vile Löw-Beer v Brně konalo již druhé slavnostní setkání hejtmana Jihomoravského kraje se členy brněnského diplomatického sboru. Hejtman Bohumil Šimek se v prostorách vily pozdravil s generálními a honorárními konzuly, kteří v moravské metropoli zastupují nejen státy Evropy, ale i Afriky či Asie.

Vernisáž výstavy Textilní firma Mořic Fuhrmann 1918–1948

06.09.2018

Vilu Löw-Beer v Brně navštívil u příležitosti otevření výstavy Textilní firma Mořic Fuhrmann 1918–1948 Michael Fuhrmann, pravnuk Mořice Fuhrmanna. Na vernisáž přiletěl až z Kanady, kde jeho rodina od roku 1949 žije. Další Fuhrmannovi příbuzní pak přijeli z USA a Velké Británie.

Mořic Fuhrmann byl zakladatelem textilní firmy specializované na výrobu koberců a plyše, mezi lety 1903 a 1904 si nechal postavit reprezentativní vilu na Drobného (tehdy Parkstrasse) 22, která dnes nese jméno po svém dalším majiteli – vila Löw-Beer. Michael Fuhrmann zapůjčil Muzeu Brněnska řadu fotografií a originálních dokumentů, a velkou měrou tak přispěl ke vzniku výstavy.

Předání čestné oborové medaile Akademie věd ČR prof. Greer-Woottenovi

28.08.2018

V úterý 28. srpna 2018 proběhlo ve Vile Löw-Beer v Brně slavnostní předání čestné oborové medaile Akademie věd České republiky. Medaili Karla Engliše za zásluhy v sociálních a ekonomických vědách obdržel prof. Bryn Greer-Wootten, významný kanadský vědec v oblasti enviromentální geografie. Ocenění mu předala předsedkyně Akademie věd ČR prof. Eva Zažímalová. Po odborných přednáškách z oboru geografie náš kolega Jakub Pernes představil historii vily Löw-Beer a hosté slavnostního odpoledne měli možnost prohlédnout si stálou expozici.

Návštěva ředitelky muzea Carské selo

09.07.2018

V rámci návštěvy Jihomoravského kraje do Vily Löw-Beer v Brně 9. července 2018 zavítala ředitelka ruského státního muzea Carské selo Olga Vladislavovna Taratynová. Paní ředitelka a její doprovod se zájmem absolvovali prohlídku expozice i zahrady. Ředitelka Taratynova deklarovala zájem Státního muzea – památníku Carské selo navázat dvoustrannou spolupráci s kulturní institucí obdobného charakteru v Jihomoravském kraji.

Delegace španělské provincie Biskajsko

13.06.2018

Ve středu 13. června 2018 do Vily Löw-Beer v Brně zavítala delegace ze španělského Biskajska, největší provincie Baskicka. Členové delegace tvořené pracovníky zahraničních vztahů nebo poradci pro oblast cestovního ruchu a propagaci absolvovali krátkou prohlídku vily a poté pokračovali ve své cestě za poznáním turistických lákadel jihu Moravy. Mimojiné navštívili i další pobočku Muzea Brněnska – Památník Mohyla míru.

Ministr kultury České republiky Ilja Šmíd

Ve středu 2. května 2018 do Vily Löw-Beer v Brně zavítal v rámci oficiální vládní návštěvy Jihomoravského kraje ministr kultury ČR Ilja Šmíd. Ve schodišťové hale proběhla diskuze o živém umění se zástupci brněnských kulturních institucí a poté si pan ministr prohlédl expozici Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat.

Delegace státu Georgie

26.09.2017

Do Vily Löw-Beer v Brně zavítala dne 26. září 2017 v rámci návštěvy Jihomoravského kraje delegace státu Georgie v čele s Patem Wilsonem, komisařem Georgia Department of Economic Development. Hosté si prohlédli expozici ve vile i zahradu.

Setkání brněnského diplomatického sboru

21.09.2017

Ve Vile Löw-Beer v Brně proběhlo 21. září 2017 historicky první setkání konzulů působích v Brně s hejtmanem Jihomoravského kraje Bohumilem Šimkem.

Návštěva finské velvyslankyně a vernisáž výstavy Echoes

31.08.2017

U příležitosti otevření výtavy Echoes – 100 let finského designu a architektury navštívla Vilu Löw-Beer v Brně dne 31. srpna 2017 finská velvyslankyně Helena Elisabet Tuuri. Paní velvyslankyně pronesla na vernisáži v galerii Celnice krátkou řeč a prohlédla si i stálou expozici ve vile.

Premiéři Bohuslav Sobotka, Robert Fico a Christian Kern

22.06.2017

Ve Vile Löw-Beer v Brně proběhlo 22. června 2017 jednání premiéra České republiky Bohuslava Sobotky s předsedou vlády Slovenské republiky Robertem Ficem a spolkovým kancléřem Rakouské republiky Christianem Kernem. Pan premiér Sobotka před jednáním zavítal i do stále expozice Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat.

Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal

Ve Vile Löw-Beer v Brně se dne 20. června 2017 konala slavnostní recepce u příležitosti mezinárodní konference na téma Záváznost soudních rozhodnutí. Zúčastnil se jí také Pavel Šámal, předseda Nejvyššího soudu a profesor trestního práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě.

Návštěva potomků rodin Löw-Beer, Tugendhat a Stiassni

21.05.2017

V neděli 21. května 2017 vilu v rámci festivalu Meeting Brno navštívilo přes sto potomků rodin Löw-Beer, Tugendhat a Stiassni.

Návštěva španělského velvyslance

02.03.2017

Vilu Löw-Beer v Brně navštívil dne 2. března 2017 španělský velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín v doprovodu hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a primátora města Brna Petra Vokřála.

První dáma navštívila slavné brněnské vily

25.01.2016

Dvě slavné brněnské vily. To byl hlavní pondělní program první dámy Ivany Zemanové, která při své druhé oficiální návštěvě Jihomoravského kraje 25. ledna 2016 zavítala do vil Löw-Beer a Tugendhat.

Technické zázemí Vily Löw-Beer v Brně

06.04.2018

Expozice ve Vile Löw-Beer v Brně

19.07.2016

muzeum brnenska

Muzeum
Brněnska

příspěvková organizace
více informací
vila low beer

Památník
písemnictví

na Moravě
více informací
mohyla miru

Památník

Mohyla
míru
více informací

Podhorácké
muzeum

klášter porta coeli
více informací
podhoracke muzeum

Muzeum v
Ivančicích

lapidárium
více informací
muzeum ivancice

Muzeum
ve Šlapanicích

scholasterie
více informací
muzeum slapanice

partner jihomoravsky kraj partner asociace muzeii partner cesky rozhlas icom prague 2022 top jizni morava IDS - JMK partner kudy z nudy partner webarchiv

All Rights Reserved Muzeum Brněnska © 2020, Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.

Informace o cookies

Když kliknete na "Přijmout všechny soubory cookie", poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.