Archiv

UDÁLOST

Procházka po Černých Polích

webBanner prochazka

Poznejte historii nejstarší vilové kolonie v Brně. Při procházce po okolí Löw-Beerovy vily se seznámíte se stavebníky zdejších rodinných domů i jejich architekty.


V Černých Polích nestojí jen vila Tugendhat, ale mnohé další pozoruhodné domy. Obdržíte tak zajímavé informace v souvislostech a budete mít větší přehled o historii této vilové čtvrti, kde dominují světové architektonické stavební skvosty.

Začátky procházek jsou vždy v 10.00 a 14.00 hodin (jedna prohlídka trvá cca 60 min.). Začínáme vždy od Vily Löw-Beer.

Kapacita skupiny je 30 lidí.

Rezervace je nutná a to buď přímo na pokladně nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či tel. 544 544 208.

Jednotné vstupné 70 Kč.

 

plakat prochazky A4 page 001

 

 

Více informací

Výstava

Strom, Obraz, Architektura... P. Hayek

strom orez

Na výstavě ve schodišťové hale Vily Löw-Beer jsou prezentovány obrazy brněnského malíře Pavla Hayeka (nar. 1959).

Průvodní slovo měl Rostislav Koryčánek. Výstava potrvá do 31. ledna 2022.

 

Mezi architekturou a přírodou

Ukázat divákům architekturu prostřednictvím fotografií nebo filmu je vždy komplikovaná věc. Autor záběrů vybírá průkazný úhel pohledu, vhodnou kompozici, nejzajímavější světlo, atraktivní detail, a tak chtě nechtě upozaďuje nebo záměrně vylučuje záběry, které ruší jeho interpretaci domu. Listování jakýmkoliv časopisem o architektuře může vyvolávat pocit, že architektura je zvláštní, vypreparovaný stav domů a že se jen obtížně kombinuje s běžným životem. Existuje něco jako přirozený svět architektury?

Takovým úvahám se neubrání ani návštěvník při prohlídce Löw Beerovy vily či vily Tugendhat. Nechme stranou, že náklady na pořízení každého z těchto domů přesahují mnohonásobně možnosti valné většiny návštěvníků. Mnohem závažnější je skutečnost, že se ocitáme v domě, který byl kdysi určený k bydlení, ale v současné době je z něho jen muzeum tohoto bydlení. Podobně zcizující jsou způsoby vyprávění o obou domech, které se někdy mohou scvrkávat na vyjmenování technických vymožeností, architektonických fines a popisu příbuzenského vztahu obou rodin.

 

Vystavené obrazy:

Černé větve, 2001, akryl na plátně, 180x180 cm (nad krbem)

Průhled stromy, 2002, akryl na plátně, 190x190cm (vlevo od krbu)

Bílá obloha, 2012, akryl na plátně, 180x180 cm (u okna)

Ze souboru Fragmenty, 2008, akryl na plátně, 30x30 cm

  

Pavel Hayek

- malíř a grafik

- narozen 10. 3. 1959 v Brně

- 1973 – 1982 navštěvoval LŠU J. Kvapila v Brně, prof. Petr Skácel

- od roku 1990 do roku 2001 členem TTKlubu

- od roku 1998 je členem Klubu konkretistů

- zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně, Muzea umění Olomouc, Galerie moderního umění v Hradci Králové, Graphothek der Stadtbücherei, Stuttgart, Sammlung Kreditanstalt für Wiederaufbau, Frankfurt, National Gallery of Art, Washington, DC, Foundation For Constructive Art, Calgary a dalších institucí

 

 

 

 

Více informací

UDÁLOST

Představení knihy Tanec s gestapem

211004 banner 800x665 tanec pozvanka orez

Slavnostní uvedení knihy „Tanec s gestapem“ od autora Paula Dukese se odehraje ve Vile Löw-Beer v úterý 12. října 2021. Kniha vychází poprvé v českém jazyce v nakladatelství Mapcards.


Kniha pojednává o záhadném zmizení tehdejšího majitele vily Alfreda Löw-Beera v ponurých časech protektorátu. Pátrání se na žádost Alfredovy rodiny ujal bývalý agent britské tajné služby sir Paul Dukes, který své vzpomínky bezprostředně sepsal do autobiografického románu. Dílo s původním názvem An Epic of the Gestapo vyšlo knižně pravděpodobně pouze jedenkrát, v roce 1940 ve Velké Británii.

Uvedení knihy na knižní pulty bude ve vile doprovázet bohatý kulturní program, který zahrnuje hudební vystoupení orchestru Gustava Soldána i dramatickou četbu úryvků z knihy v podání herce Národního divadla Brno Michala Bumbálka. Součástí programu bude i představení a poodhalení chystané zážitkové pátrací hry.

Akce je pro veřejnost zdarma.

 

Plakat page 001 fin

 

Více informací

UDÁLOST

Vernisáž výstavy o Rakousku a divadelní představení

Ein Strudel orez

Při příležitosti události "Kulturní dědictví UNESCO 2021: Rakousko" se 6. října 2021 uskuteční vernisáž výstavy a při její příležitosti budou ve Vile Löw-Beer od 19 hodin přednášky o vědě a divadelní představení Bazmek studia EIN STRUDEL UND NEKONEČNO (nová hra o Kurtu Gödlovi). Akce je pro veřejnost zdarma.  

Více informací

Výstava

Slavní „čeští“ Rakušané

pozvanka vystvava Brno Rakousko na web

V rámci cyklu „Kulturní dědictví UNESCO 2021“ je tentokrát na řadě Rakousko. Vila Löw-Beer proto od 6. října nabízí venkovní panelovou výstavu – Slavní „čeští“ Rakušané.  Výstava představí padesát nejvýznamnějších rakouských osobností českého původu a nebo s významným vztahem k naší kultuře.   


Můžete se mj. seznámit s osobnostmi jako jsou R. Musil, K. Gödl, E. Mach, A. Loos, B. Suttnerová atd. Nad akcí převzal záštitu rakouský honorární konzul Georg Stöger a hejtman jihomoravského kraje Jan Grolich.

Vernisáž

Vernisáž výstavy se uskuteční 6. října 2021 v 19.00 hodin. Součástí programu budou přednášky o vědě a divadelní představení Bazmek studia EIN STRUDEL UND NEKONEČNO (nová hra o Kurtu Gödlovi).

Koncert

Součástí výstavy bude i koncert, který se uskuteční v úterý 19. října 2021 v 19.00 hodin ve Vile Löw-Beer. Půjde o koncert klavíristy Karla Košárka a japonské operní zpěvačky Nao Higano. Vystoupení doplní i busty sochaře Romana Borečka.

Akce jsou pro veřejnost ZDARMA a kvůli menší kapacitě sálu doporučujeme včasný příchod.

pozvanka vystvava Brno Rakousko 001

 

Více informací

UDÁLOST

Dny otevřených ateliérů na jižní Moravě

DOA orez

V rámci akce „Dny otevřených ateliérů na jižní Moravě“ se ve Vile Löw-Beer uskuteční v sobotu 25. a v neděli 26. září od 10 do 17 hodin prezentace a ukázka prací paní Marcely Hrabovské, která je mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje.


Specializuje se např. na slámové kraslice, které si budete moci naučit vyrobit. Na místě bude i možný prodej těchto výrobků

Ateliér se uskuteční v Café Löw-Beer uprostřed zahrady. Akce se děje za významné podpory Jihomoravského kraje. Více na www.d-o-a.cz.

DOA Plakat A3 NaSirku web v5

 

 

Více informací

workshop

Vila dětem: Socha(ři) v zahradě

vila detem orez

Užijte si workshop pro rodiny s dětmi a zároveň autorské čtení originální pohádky O Cvičence a malý sochařský ateliér pod vedením Ilony Kulíkové z Lužánek – střediska volného času v Brně.


Pohádku přečte Lenka Žaliová z Památníku písemnictví na Moravě. Program doporučujeme dětem ve věku od šesti let. Přijďte si užít inspirativní nedělní odpoledne. V případě deště se akce koná v Galerii Celnice v areálu Vily Löw-Beer v Brně.

Program

Ve 13:45 zahájíme program křtem knihu O Cvičence. Začátky akce ve 14:00, 15:00 a 16:00.

Rezervace

Kapacita akce je omezena, rezervujte si místo na 544 544 209 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Cena je 30 Kč/dítě.

Akce se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.

 

vila detem

 

Více informací

UDÁLOST

Koncert pro neslyšící i slyšící

koncert1

Přijďte si vyzkoušet vnímání hudby i jinými smysly na koncert v úterý 7. září 2021 od 17.00 hodin ve Vile Löw-Beer. Hudba je v klipech předávána nejen obrazem a vibracemi, ale i prostřednictvím znakového jazyku a textu.


Koncert vede Dáša Ubrová s Vojtěchem Svatošem a  Pavlem Šmídem spolu s Hands Dance. Průvodní slovo Kateřina Jebavá. Na koncertě se uskuteční i charitativní dražba obrázků. Vstupenky jsou k dispozici v síti GoOut.

Více informací

UDÁLOST

Dernisáž výstav Přetnuté životy - a Archy rodiny Maierovy

dernisaz vystavy Ruith orez

Srdečně zveme na dernisáž výstav "Přetnuté životy" a "Archy rodiny Maierovy", které se mimo další vzácné hosty zúčastní také norský velvyslanec J. E. Robert Kvile a autor knihy "Deník Ruth Maierové" Jan Erik Vold. Knihu si bude možné nechat od autora podepsat. 


 dernisaz vystavy Ruith

Více informací

UDÁLOST

Degustace Biovín

biov ino male

Zahrada Vily Löw-Beer se ve čtvrtek 26. srpna 2021 stane místem, kde si budou moci zájemci a milovníci vín, zejména těch, která se vyrábí v bio-produkci, ochutnat jednotlivé vzorky.


 

Akce začíná od 17 hodin. Předplatné a bližší informace na www.ekovin.cz. Vstupenku si bude možné zakoupit i na pokladně ve Vile Löw-Beer. Vstup do zahrady bude tento den od cca 16 hodin pouze pro zájemce o degustaci bio-vín.

 

Více informací

UDÁLOST

Bělorusko-černohorský večer

BelChVecer banner 470x313px

Pozvánka na Bělorusko-černohorský večer v pátek 20. srpna 2021 od 19.00 hodin.


Součástí slavnostního zakončení všech běloruských výstav bude komponovaný Bělorusko-černohorský večer, ve kterém se postupně představí – Ilja Lemeškin a Tomáš Hoskovec (autoři knihy portréty Františka Skoriny), Jiří Altman (umění dřevořezu a ukázky z tvorby), Jana Altmanová (herečka, dabérka), Běloruský pěvecký spolek z Prahy, Predrag Duronjić (BiH) a místní Slovácký krúžek z Brna. Součástí večera bude i autorské setkání manželů Altmanových pod názvem JAKO DOMA.

Nad večerem i výstavami převzal záštitu velvyslanec Litvy v ČR Laimonas Talat-Kulpša, velvyslanec Černé Hory ve Vídni J. E. Željko Perovič a hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

 

BeloruskoVecer skr

 

 

Více informací

Výstava

Kulturní dědictví UNESCO: Černá Hora

Cerna Hora fin1

Putovní panelová výstava představí 15 černohorských položek historického a kulturního dědictví UNESCO Černé Hory.


V rámci výstavy jde o reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva a Paměť světa. Výstavu doplní menší panelová expozice o životě a díle významných českých osobností, podílejících se na kulturním a společenském rozvoji Černá Hory. Připomeneme malíře Jaroslava Čermáka, velitele vzpoury Františka Rasche, skladatele Antonína Šulce a Františka Vimra a spisovatele Josefa Holečka.

pozvanka vystava Brno ern Hora

Více informací

Muzejní noc

Muzejní noc

bmn ok

Prohlédněte si program Vily Löw-Beer u příležitosti Brněnské muzejní noci. Projít si můžete obě zahrady Vily Löw-Beer a Tugendhat.


 NÁŠ PROGRAM:

18.00–21.45 Dílna pro děti

18.00–21.00 Každou celou hodinu komentovaná prohlídka vily (40 min)

18.30, 20.30 Komentovaná procházka po Černých Polích (60 min)

21.00 Promítání filmu v zahradě: Housata, režie Karel Smyczek, 73 min.

18.00–23.30 otevřeno Café Löw-Beer

 

A to hlavní je, že po celou dobu Brněnské muzejní noci budou průchozí obě zahrady Vily Löw-Beer a Tugendhat. 

 

Vstupné 20 Kč, na komentované prohlídky se, prosím, rezervujte. Areál vily bude uzavřen po skončení promítání.

Více informací

Výstava

Kulturní dědictví UNESCO: Bělorusko

Belokok

Putovní panelová výstava představí 18 běloruských míst zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO.


Venkovní putovní panelová výstava představí 18 běloruských kulturních a přírodních památek i památek nehmotného kulturního dědictví zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO. Na výstavě bude také prezentována významná běloruskou kulturní osobnost František Skorina (Fr. Skaryna) a českobratrský kněz Adam Hartman, který působil v běloruském městě Kojdanu. Zveme Vás na bělorusko-černohorský podvečer v pátek 20. 8. od 19 hodin, jenž bude zakončením výstavy o Bělorusko a zároveň slavnostním zahájením výstavy o kulturním dědictví Černé Hory. Na akci vystoupí Běloruský pěvecký spolek a brněnský Slovácký krúžek. Svoje díla budou prezentovat Ilja Lemeškin (autor knihy Portréty Františka Skoriny) a Jiří Altman (umění dřevořezu).

Více informací

příměstský tábor

Z prvohor do Vily Löw-Beer v Brně

primestsky tabor

Ve spolupráci s Lipkou jsme na léto připravili příměstský tábor, který budeme realizovat ve dvou termínech 19.–23. 7. a  26.–30. 7. 2021. Vydejte se s námi na jedinečnou cestu od prvohorní pouště po městský park.


Prozkoumejme vývoj místa, na kterém se odvíjel příběh industriálního centra v srdci Moravy.
Tábor je určený dětem od 7 do 11 let (I. stupeň ZŠ) a probíhá v jedinečných prostorách interiéru a zahrady secesní Vily Löw-Beer v Brně. Součástí ceny tábora je celodenní stravování i výlet. Přihlašování probíhá již nyní, online na webu Lipky: www.lipka.cz/tabory

primestsky tabor1

Více informací

UDÁLOST

Setkání pamětníků

Skupinov fotografieok

Přijměte pozvání do Vily Löw-Beer na Setkání pamětníků, které se uskuteční 17. července od 15 hodin v zahradě. Zavzpomínejte s námi na dobu, kdy se secesní vila na Drobného proměnila v internát. Všichni jste srdečně zváni! 


Setkání pamětníků 17. července 2021

15:15 Zahájení programu

15:30 Trio aperto (hudební vystoupení)

16:15 O domově mládeže s kurátorkou Janou Černou

16:45 Promítání "Jak se žilo v domově mládeže po roce 1993"

17:30 Trio aperto (hudební vystoupení)

18:15 O domově mládeže s kurátorkou Janou Černou

18:45 Promítání "Jak se žilo v domově mládeže po roce 1993"

 

V zahradě vily si budete moci prohlédnout výstavu dobových fotografií.

Café Löw-Beer pro Vás připravuje speciální retro nabídku.

 

Více informací

Venkovní výstava

Sochy z kamene

kamen1

Výstava pískovcových soch, které vznikaly na Sochařském sympoziu ve Středisku volného času Lužánky v červenci 2021 pod vedením lektora Petra Křiváka. Autory jsou studenti ve věku od 14 let a dospělí tvůrci. Výstava je v zahradě Vily Löw-Beer.

Více informací

UDÁLOST

Holan_Vanutí

Holanok

Poetické obrazy lidského života ve verších Vladimíra Holana. Multižánrový scénický projekt věnovaný významnému českému básníkovi 20. století. Poezie jako hudba, tanec jako poezie, hudba jako tanec.


Inspirace tvorbou jednoho z největších básníků české literatury pro současné tvůrce – Martin Dvořák (režie, choreografie) a Gabriela Vermelho (hudba, zpěv) ve scénickém pojetí s hercem a performerem Rostislavem Novákem. ProART se ve své tvorbě zaměřuje na básnický odkaz českých autorů. V minulosti již vznikla díla inspirována Ivanem Blatným, Janem Skácelem a Jiřím Ortenem. Ve spolupráci s Werichovou vilou, kde Holan dlouhá léta žil a pracoval, vznikl i tento projekt jako současná hommage na jeho dílo a básnický odkaz. Holanovu tvorbu můžeme označit za existenciální, meditativní a spirituální. Překračuje dobu, ve které vznikla a tím i dobu dnešní – zrychlenou, konzumní, nestálou, povrchní…


Režie, scénář, choreografie, taneční interpretace: Martin Dvořák
Hudba, pěvecká interpretace: Gabriela Vermelho
Recitace, herecká interpretace: Rostislav Novák st.
Scénografie: Jan Pražan


Vstupenky na místě v hodnotě 350 Kč
Kapacita omezena na 50 diváků
Rezervace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Více informací

UDÁLOST

Letní kino

letn kino ok

Nejhezčí letní promítání v příjemné zahradě vily Löw-Beer každý pátek s Kinem Art!


Zahrada Vily Löw-Beer hostí již tradičně letní kino brněnského Kina Art. Program a vstupenky jsou k dispozici na  https://www.kinoart.cz/cs/mista/zahrada-vily-low-beer. Srdečně Vás všechny zveme k posezení v zahradě a jedinečnému zážitku. Prosíme návštěvníky, aby při opouštění letního kina respektovali noční klid.

V měsíci srpnu jsou začátky v 21.00 hodin.

Připravujeme:

3. 9. Psycho, film USA 1960, 109 min.

 

 

Více informací

UDÁLOST

Arménský večer a derniéra výstavy

pozvanka vystava Brno Armnie ok

Slavnostní zakončení výstavy a setkání arménské menšiny v České republice, zástupců významných institucí, hudební vystoupení a ochutnávka arménských specialit.


V pátek 11. června 2021 od 19 hodin zveme na slavnostní zakončení výstavy Kulturní dědictví UNESCO 2021: Arménie. Vystoupí arménský soubor Kilikia, slovenská hvězda world-music Karin Sarkisjan, moravský soubor Slovácký krúžek z Brna, ochutnáte arménské speciality a součástí bude i komentovaná prohlídka ředitele KRNAPu a fotografa Robina Böhnische. Akce probíhá pod záštitou velvyslance Arménie v Praze J. E. Ashota Hovakimiana a hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha.

pozvanka vystava Brno Armnie

 

 

Více informací

workshop

workshop: Život by mohl být tak krásný

RM 6 6 2021 ok

 

Život by mohl být tak krásný. Deník Ruth Maierové - workshop ve výstavě o Ruth Maierové, židovské dívce s moravskými kořeny, a příběhu její rodiny.Ruth Maierová není tak známá jako Anne Frank, ale i ona si vedla podrobné deníky reflektující přímé zkušenosti s holokaustem. Narodila se v listopadu 1920 ve Vídni, její otec pocházel ze Žarošic a část širší rodiny žila v Brně. Deníky si vedla v letech 1933-1942. Odráží se v nich její osobní pocity, každodenní život, témata spojená s dospíváním, ale i politické události a radikalizující se pronásledování židovských obyvatel po anšlusu Rakouska v roce 1938. Dílo bylo v roce 2014 zapsáno do programu UNESCO - Memory of the World – na záchranu světového kulturního dědictví uchovaného v dokumentech. Deník Ruth Maierové poprvé vyšel v českém předkladu v lednu 2021. Na workshopu Vás provedeme výstavou Přetnuté životy, deníkovými záznamy a pracovat budeme i s několika akvarely, které se po Ruth zachovaly.

Více informací

Výstava

Vila Löw-Beer: Internát

VLB internat

Na ulici Drobného 22 (dříve vila Fuhrmann, dnes vila Löw-Beer) fungoval mezi lety 1954 až 2012 domov mládeže. Výstava v galerii Celnice představí výsledky dvouletého výzkumu této etapy poválečné historie vily.


Za téměř šedesát let existence středoškolského internátu v prostorách vily prošly jejími dveřmi stovky mladých slečen a chlapců. Co znamenalo pro secesní vilu zřízení školského zařízení? Jaká pravidla byla na internátu nastavena? Jak ve vile plynul život napříč desetiletími? Odpovědi nejen na tyto otázky přinese výstava založená na informacích získaných při rozhovorech s desítkami pamětníků.

K výstavě vychází také stejnojmenná publikace, kterou můžete zakoupit na pokladně vily nebo objednat online na webu (ZDE).

Velké setkání pamětníků s kulturním programem pro veřejnost je plánováno na sobotu 17. července 2021.

VLB internat plakat

Více informací

kavárna

Zahrádka Café Löw-Beer otevřena

Cafe Low Beer

Zastavte se při procházce zahradou vily Löw-Beer na kávu, točené prosecco nebo osvěžující ovocnou limonádu a zákusek či kopečkovou zmrzlinu. Zahrádka Café Löw-Beer je opět otevřena od úterý do pátku 10.00 až 18.00 hodin. Těšíme se na Vás!


 Nabidka Cafe Low Beer

Více informací

Výstava

Přetnuté životy & Archy rodiny Maierovy

Ruth

Schodišťová hala vily Löw-Beer hostí dvojvýstavu Židovského muzea v Praze o osudu Ruth Maierové (1920-1942), židovské dívky s moravskými kořeny, a příběhu její rodiny.


Ruth Maierová není tak známá jako Anne Franková, ale i ona si vedla podrobné deníky reflektující přímé zkušenosti s holokaustem. Narodila se v listopadu 1920 ve Vídni, její otec pocházel ze Žarošic a část širší rodiny žila v Brně. Její deníky v lednu letošního roku poprvé vyšly v češtině, osudy Ruth a rodiny Maier přiblížuje také putovní výstava.

Dvojvýstava bude spolu s českým překladem deníků prezentována na různých místech republiky. Začíná ve Vile Löw-Beer v Brně, kde je k vidění od 12. května 2021. Už od ledna se však konají online workshopy pro II. stupeň ZŠ a SŠ Život by mohl být tak krásný, které pracují s deníky Ruth Maier.

Více informací o projektu na www.maierfamily.eu.

Více informací

Výstava

Kulturní dědictví UNESCO Arménie

Armenie

Putovní výstava v zahradě vily představí 27 arménských UNESCO památek, včetně těch zapsaných na předběžných seznamech. 


Slavnostní derniéra proběhne 11. června 2021 v 19 h. Součástí bude setkání arménské menšiny v ČR, hudební vystoupení, ochutnávka specialit a komentovaná prohlídka výstavy. Akce probíhá pod záštitou velvyslance Arménie v Praze J. E. Ashota Hovakimiana a hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha.

Více informací ZDE [PDF, 264 KB]

Více informací

Online

Vila dětem virtuálně: Skryté poklady zahrady

skryte poklady zahrady

Poslední dubnovou neděli nás na Facebooku Vila dětem čeká virtuální prohlídka zahrady Vily Löw-Beer v Brně. Ukážeme si rostliny, které se tu skrývají. Provádět bude botanička Petra Štěpánková.


Akce je součástí City Nature Challenge, o které najdete více informací na www.brnenska dzungle.cz.

Více informací

online workshop

Život by mohl být tak krásný - Deník Ruth Maierové

Ruth Maier

Vzdělávací program připravený ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze založený na práci s úryvky z deníku Ruth Maierové, reflektující přímé zkušenosti s holokaustem. Určeno žákům II. stupně ZŠ a studentům SŠ.


Více informací ZDE [PDF, 114 KB]

Více informací

venkovní hra

Oříšky pro veverku Věrku

orisky pro veverku

Čarokrásná zahrady vily Löw-Beer je domovem mnoha zvířátek. Bydlí tu také rozpustilá veverčí holka Věrka. I když je ještě maličká, dobře ví, že veverky si musí dělat zásoby na horší časy a zimní období. Má však každý den tolik starostí a práce! A navíc je také trochu zapomnětlivá... Pomůžete veverce Věrce najít zapomenutou skrýš s oříšky v naší zahradě? 


Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Herní brožurku Oříšky pro veverku Věrku si můžete vyzvednout na pokladně vily/v průchodu do zahrady nebo stáhnout pod tímto odkazem a vytisknout doma.

Odměny si nyní můžete vyzvednout v Café Löw-Beer, které je otevřeno od úterý do pátku 10.00-18.00 hodin.

orisky pro veverku1

Více informací
muzeum brnenska

Muzeum
Brněnska

příspěvková organizace
více informací
vila low beer

Památník
písemnictví

na Moravě
více informací
mohyla miru

Památník

Mohyla
míru
více informací

Podhorácké
muzeum

klášter porta coeli
více informací
podhoracke muzeum

Muzeum v
Ivančicích

lapidárium
více informací
muzeum ivancice

Muzeum
ve Šlapanicích

scholasterie
více informací
muzeum slapanice

partner jihomoravsky kraj partner asociace muzeii partner cesky rozhlas

All Rights Reserved Muzeum Brněnska © 2020, Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.